GO parking
 

 

ID: 591939

Termín: 15.08. (St) - 19.08. (Ne) 2018

Délka pobytu: 5 dní, 2 noci

Doprava: Autobus / Více odjezdových míst

Strava: Snídaně

Cena: 6 690 Kč

  • Vzdálenost od moře - 0 m
    0 m
Poloha

Lucern - Vierwaldstättské jezero - Pilatus - Brünigpass - Hasli - Grimselpass - Wallis - Goms - Fiesch - Zermatt - Matterhorn - Gornergrat - Aletschský ledovec - Gornergrattský ledovec - Monte Rosa - Dom - Täschhorn - Eggishorn - Ernen - strž Lammaschlucht - závěsný most - hrad Chillon - Ženevské jezero - Montreux.

Program

1. den: odjezd v  podvečerních hodinách z ČR.  

2. den: ráno příjezd do Luzernu procházka městem se slavným kaplovým mostem. Cesta lodí přes Vierwaldstättské jezero, které je "srdcem" Švýcarska (zde vzniklo spříseženectvo), pod legendární masív Pilatus, z Alpbachu vyjedeme nejstrmější ozubnicovou tratí na světě (až 48% stoupání) na vrch Pilatus, ze kterého je vidět půl Švýcarska, projdeme si vyhlídky i dračí jeskyni a kabinovou lanovkou sjedeme do Kriensu. Přejezd přes sedlo Brüningpass do údolí Hasli a dále přes Grimselpass (2.164 m.n.m.) na ubytování do Wallisu, do horského městečka Fiesch, v údolí Rhony, večeře pro zájemce. 

3. den: po snídani, celodenní výlet do Mattertallu, výjezd vlakem z Täsche do elektrozóny vysokohorského Zermattu (nelze busem = elektrozóna). Možnost výjezdu na Klein Matterhorn - nejvyšší položenou lanovku v Evropě (3.880 m.n.m.), nebo zubačkou na Gornergratt (nejvýše položené otevřené nádraží v Evropě). Zájemci o turistiku mohou s námi vyrazit na legendární procházku k jezírkům, ve kterých se zrcadlí Matterhorn, uvidíme velikány, rétorománské vesničky, jezírka a to vše pokud počasí dovolí s kulisou legendárního Matterhornu. Uvidíme i Monte Rosu, Dom, Täschhorn, Gornergratský ledovec. 

Autobus nás navečer vyveze kousek nad hotel ke strži Lammaschucht, kterou vytvořila řeka Rhona, přes kterou vede ve výšce 92 metrů, 280 m dlouhý a 1,4 m široký závěsný most, procházka po mostě. Návrat na ubytování do Fiesche, ev. večeře. 

4. den: po snídani vyklidíme pokoje, výjezd lanovkou na Eggishorn, který je nad hotelem, odkud se nám naskytnou překrásné výhledy na nejdelší Alpský ledovec Aletschsglettscher a hvězdný trojlístek Jungfrau, Mönch a Eiger. Cestou dolů se zastavíme na tradiční oběd ve stylové restauraci v Kühbodenu (v ceně jízdenky). 

Po poledni odjedeme údolím Goms kolem Sionu do Chillonu, kde si prohlédneme jeden z nejkrásnějších a nejstarších švýcarských hradů (který se stal předlohou pro zámek Malé mořské víly). Krásnou pobřežní promenádou Ženevského jezera, plnou květin dojdeme do Montreux, krátký rozchod v luxusním letovisku a odjezd zpět do ČR. 

5. den:  návrat v ranních hodinách.

Ubytování

2 x ubytování v ***hotelu -  2  lůžkové pokoje s příslušenstvím a možnosti přistýlky.

Stravování

2x snídani (bufetové stoly).

Cena zahrnuje

dopravu klim. busem, vjezdy, parkovné, 2 x ubytování v ***hotelu -  2  lůžkové pokoje s příslušenstvím a možnosti přistýlky, 2x snídani (bufetové stoly), průvodce (v plánu je Lenka Čížová), pojištění CK proti úpadku. 

Cena nezahrnuje

vstupy a lanovky, zubačky a vlaky, pojištění léčebných výloh.

Fakultativní příplatek: 2 x večeře: 1400 Kč, 1lůžk. pokoj: 1.000 Kč/2 noci, pojištění LV a storna (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let a 870 Kč senior nad 70 let).

Sleva: 3. osoba na přistýlce sleva - 200 Kč.

Doprava

autobusová.

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl,  Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady OMV, Praha, Plzeň.

+ 200 Kč - Lanškroun, Svitavy, Vamberk, Chrudim, Choceň, Letohrad. 

Skupiny nad 8 osob příplatky neplatí a odjezdová místa lze přizpůsobit. 

 

Náš názor

To nejhezčí a nejzajímavější co jsem ve Švýcarsku za roky návštěv objevila je shrnuto v tomto programu. Krásná příroda, technické divy, ledovce, čtyřtisícovky, jezera...

15.08. (St) - 19.08. (Ne) 2018 - 5 dní, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj s možností přistýlky
Snídaně
Autobus/Více odjezdových míst
-6 690 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměŠvýcarsko
MístoMatterhorn, Pilatus, Ženevské jezero
HotelSrdce Švýcarska
2 lůžkový pokoj s možností přistýlky
Termín16.08.2018 - 18.08.2018 - s dopravou 15.08.2018 - 19.08.2018
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka *:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...