GO parking
 

 

ID: 953928

Termín: 11.08. (Pá) - 15.08. (Út) 2023

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Autobus

Strava: Večeře +

Cena: 9 790 Kč

Popis zajezdu
Fiescherhof Poloha Lucern – Vierwaldstättské jezero – Pilatus – Brünig Pass – Hasli – Grimsel Pass – Wallis – Goms – Fiesch – Zermatt – Matterhorn – Gornergrat – Aletschský ledovec – Gornergrattský ledovec – Monte Rosa – Dom – Täschhorn – Eggishorn – strž Lama Schlucht – závěsný most – hrad Chillon – Ženevské jezero – Montreux Prodloužený víkend pod nejznámějšími švýcarskými velikány. Ubytování 2x ubytování ve 2lůžkovém pokoji s příslušenstvím a možností přistýlky v ***hotelu Strava  2x snídaně (formou bufetu) příplatek za 2 večeře, tříchodové servírované: 1 800 Kč;
Program

1. den

Odjezd v podvečerních hodinách (Česká Třebová okolo 17.00) směrem Praha, Rozvadov, Mnichov.


2. den

Ráno přijedeme do Lucernu a projdeme se městem s nejstarším krytým dřevěným mostem na světě. Poté nás čeká projížďka lodí na Vierwaldstättském jezeře, které je známé jako „srdce Švýcarska", neboť právě tady vzniklo švýcarské spříseženstvo.

Alpbachu vyjedeme nejstrmější ozubnicovou tratí na světě (až 48% stoupání) na legendární vrch Pilatus, z něhož za dobrého počasí můžeme vidět půl Švýcarska. Až si užijeme nádherné vyhlídky a prohlédneme Dračí jeskyni, sjedeme kabinovou lanovkou do Kriensu. (Cena okruhu loď–zubačka–lanovka: 80 CHF).
Odpoledne přejedeme přes sedlo Brünig Pass do údolí Hasli a dále budeme pokračovat přes Grimsel Pass (2 164 m n. m.) na ubytování do kantonu Wallis do horského městečka v údolí Rhôny - Fiesch.

Cestou zastavíme nad strží Lama Schucht, kterou vytvořila řeka Rhôna, přes kterou vede ve výšce 92 metrů 280 m dlouhý a 1,4 m široký závěsný most, který můžeme přejít. Příjezd do hotelu, pro zájemce večeře.


3. den

Po snídani nás čeká celodenní výlet do Mattertallu. Nejprve vyjedeme vlakem (16 CHF) z Täsche do elektrozóny vysokohorského Zermattu (nelze busem = elektrozóna). Zájemci mohou pokračovat nejvýše položenou evropskou lanovkou až na Klein Matterhorn (3 880 m n. m.), nebo se vydat zubačkou na nejvýše položené otevřené evropské nádraží Gornergratt (90 CHF).
Milovníci turistiky vyrazí na legendární procházku k jezírkům, ve kterých se zrcadlí majestátní masivy hor. Cestou uvidíme horské velikány, rétorománské vesničky, jezírka, a to vše (pokud počasí dovolí) s kulisou legendárního Matterhornu. Uvidíme i Monte Rosu, Dom, Täschhorn či Gornergratský ledovec.


4. den

Po snídani vyklidíme pokoje a lanovkou vyjedeme nad hotel na vrchol Eggishorn (50 CHF), odkud se nám naskytnou překrásné výhledy na nejdelší alpský ledovec Aletschgletscher a hvězdný trojlístek Jungfrau, Mönch a Eiger. Místo je dle nových výzkumů spojené s vysokým množstvím energie. Zájemci si projdou novou energetickou stezku vysoko nad údolími a ledovci. Při dobrém počasí uvidíme nádherné vrcholy od Monte Rosa přes Matterhorn až po Mont Blanc. Cestou zpět se v Kühbodenu projdeme na vyhlídku, z níž nás učaruje ještě jeden pohled na Matterhorn.
Po poledni odjedeme údolím Goms kolem Sionu, hlavního města švýcarského kantonu Valais, k jednomu z nejkrásnějších a nejstarších švýcarských hradů Chillon, který se stal předlohou pro disneyovský zámek malé mořské víly a který navštívíme (13 CHF).
Úchvatnou pobřežní promenádou Ženevského jezera, plnou květin, dojdeme do Montreux. V tomto luxusním letovisku nás čeká krátký rozchod a poté už jen odjezd do ČR.


5. den

Návrat do ČR v ranních hodinách (Česká Třebová okolo 8.00), další dle trasy.

Cena zahrnuje
dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného; 2x ubytování ve 2lůžkovém pokoji s příslušenstvím a možností přistýlky v ***hotelu; 2x snídani (formou bufetových stolů); služby průvodce; pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh ERV pojišťovny Standard; pojištění storna zájezdu 5% z ceny zájezdu k pojištění LV; příplatek za 2 večeře - tříchodové servírované: 1 800 Kč; pobytové taxy (asi 2 CHF/os./noc, nutno platit na místě); příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 000 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit); vstupné a jízdné. Vše co není v kolonce Cena zahrnuje a není připlaceno v Cestovní smlouvě.
Odjezdy
Česká Třebová
Praha
Pardubice
Hradec Králové
Ústí nad Orlicí
Vysoké Mýto
Holice
Litomyšl
Chrudim
Žamberk + 300Kč, směr Praha
Plzeň
Rozvadov
Poděbrady OMV
Vamberk + 300Kč, směr Praha
Svitavy+ 300Kč, směr Praha
Choceň + 300Kč, směr Praha
Beroun - OMV dálnice
Kostelec n. O. + 300Kč, směr Brno
Lanškroun + 300Kč, směr Praha
Letohrad + 300Kč, směr Praha
Třebechovice p. O. + příplatek 300 Kč
Týniště n. O. + příplatek 300 Kč
Poznamka
sleva FM
11.08. (Pá) - 15.08. (Út) 2023 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Pokoj 2+0 - Cena za lůžko další typy pokojů
Večeře +
Autobus
-5%9 790 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměŠvýcarsko
MístoŠvýcarsko
HotelSrdce Švýcarska
Pokoj 2+0 - Cena za lůžko
Termín11.08.2023 - 15.08.2023
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníVečeře +
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...