GO parking
 

 

ID: 946546

Jungfrau, Mönch a Eiger se slevovou kartou - Švýcarský trojlístek ***

Termín: 08.07. (Pá) - 12.07. (Út) 2022

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 7 990 Kč

Popis zajezdu
Bären Poloha Junfgrau (Panna) – Mönch (Mnich) – Eiger (Požírač) – Trümmelbachské vodopády – Grindelwald – Lauterbrunnen – vodopád Staubbach – Interlaken – Brienzersee (Brienzské jezero) – Thunersee – Bernské Alpy – Aletschský ledovec – Hasli – Meiringen – Aareschlucht – Wilderswil Vlaky a zubačky s 50% slevou z plného jízdného: na Top of Europe (Jungfraujoch) – Harder Kulm – First. Májový termín je v čase květu jarních květin. Ubytování 2x ubytování ve 2lůžkovém pokoji s příslušenstvím a možností přistýlky v ***hotelu ve Wilderswilu
Program

1. den

Odjezd v podvečerních hodinách (Česká Třebová okolo 18.00) směrem Praha, Plzeň, Rozvadov, Bregenz, Grindelwald.


2. den

Ráno přejedeme kolem LucernuVierwaldstättského jezera, přes sedlo Brünig Pass a kolem Brienzského jezera do Grindelwaldu, kde se projdeme starým rétorománským městečkem pod slavným trojlístkem vrcholů JungfrauMönch a Eiger (Panna, Mnich a Požírač).

Lanovkou vyjedeme na horu First (2 168 m n. m., asi 38 CHF), kde se před námi otevře úchvatný výhled na severní stěnu Eigeru (Požírače) a další čtyřtisícovky. Zdatnější mají možnost vyrazit k jezírku Bachalpsee (2 hod., nutné pevné boty), nebo se vydat po dechberoucích závěsných chodnících po skále, zvaných First Cliff Walk, s překrásnými výhledy. Lze tu využít i množství zážitkových atrakcí: let střemhlav z hory, sjezd v úvazkách, koloběžky, trojkolky. 
Odpoledne odjedeme do malebné vesnice Wilderswil na ubytování. Tradiční hotel se nachází asi 2 km od centra Interlakenu. Pro zájemce večeře, kterou doporučujeme.


3. den

Po snídani vyrazíme na celodenní výlet do okouzlující krajiny pod Jungfrau (Pannu). Ze stanice Grindelwald-Grund vyjedeme zubačkou do malebné zastávky Kleine Scheidegg, umístěné přímo pod Jungfrau a severní stěnou Eigeru. Zde přesedneme do slavné zubačky (celodenní okruh - 4 zubačky vč. TOP of Europe 120 CHF), která již více jak sto let vede na nejvýše položené nádraží v Evropě zvané Top of Europe (Střecha Evropy). Projedeme severní stěnou Eigeru, zastavíme ve stěně Eigeru na vyhlídkách na ledové pole této hory a dorazíme až do výšky 3 454 m n. m. do sedla Jungfraujoch, říše věčného sněhu a ledu.
Tam si užijeme nádherné výhledy, navštívíme observatoř Sphinx (3 571 m n. m.) či ledový palác a vyrazíme na nejdelší alpský ledovec zvaný Aletschský (UNESCO).
K večeru vyrazíme zpět dolů a uděláme si hodinovou zastávkou v Kleine Scheidegg, kde nejspíše budou kvést krokusy, bledule a tisíce dalších jarních kvítků.

Poté projedeme přes slavný Wengen (sjezdovka Lauberhorn) do kouzelného údolí 72 vodopádů Lauterbrunnen. Podíváme se na deset skalních ledovcových vodopádů Trümmelbach (12 CHF) i na nejvyšší alpský volně padající vodopád Staubbach. Návrat na ubytování, pro zájemce večeře.


4. den

Po snídani vyklidíme pokoje a vyrazíme na náhorní plošinu Schnynige Platte, vysoko nad jezera, opět s nádhernými výhledy na hvězdný trojlístek i jezera. Více než sto let stará železnice Vás vyveze až téměř do dvou tisíc metrů nad mořem. Nachází se zde krásné hřebenové vyhlídkové trasy a Alpská zahrádka, která je v červenci jedinečná. Naskytnou se nejkrásnější výhledy na hvězdný trojlístek, z náhorní plošiny, navíc nám možná zazní Alpenhorn. Odpoledne odjedeme na návštěvu slavného Interlakenu, města ležícího pod několika čtyřtisícovkami a mezi jezery Brienzersee a Thunersee. S průvodcem projdeme historické centrum a poté si užijeme osobní volno, určené k nákupům dárků, sýrů a čokolád.
Individuálně lze zubačkou z roku 1908 vyrazit  na Harder Kulm (40 CHF), kde se nám v případě pěkného počasí otevřou další krásné výhledy na Bernské Alpy a okolní jezera.

K večeru odjezd zpět do ČR.


5. den

 Návrat do ČR v ranních hodinách (Česká Třebová okolo 7.00), další dle trasy.

Cena zahrnuje
dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného; 2x ubytování ve 2 lůžkovém pokoji s příslušenstvím a možností přistýlky v ***hotelu ve Wilderswilu; 2x snídani (formou bufetového stolu); služby průvodce; rezervace a časové jízdenky u všech atrakcí v programu; pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu (není-li připlaceno); příplatek za 2 večeře o třech chodech (předkrm, hlavní jídlo, dezert): 980 Kč, DOPORUČUJEME, není se kde levněji najíst; pobytové taxy (asi 3 CHF/os./noc, nutno platit na místě); vstupné, lanovky, zubačky a vlaky (viz program).
Odjezdy
Česká Třebová
Praha
Hradec Králové
Pardubice
Ústí nad Orlicí
Litomyšl
Chrudim
Žamberk + 300Kč, směr Praha
Rozvadov
Svitavy+ 300Kč, směr Praha
Poděbrady OMV
Vamberk + 300Kč, směr Praha
Plzeň
Beroun - OMV dálnice
Kostelec n. O. + 300Kč, směr Praha
Lanškroun + 300Kč, směr Praha
Letohrad + 300Kč, směr Praha
Třebechovice p. O. + příplatek 300 Kč
Týniště n. O. + příplatek 300 Kč
Poznamka
sleva FM
08.07. (Pá) - 12.07. (Út) 2022 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Pokoj 1+0 - Osoba další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-7 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměŠvýcarsko
MístoŠvýcarsko
HotelJungfrau, Mönch a Eiger se slevovou kartou - Švýcarský trojlístek
Pokoj 1+0 - Osoba
Termín08.07.2022 - 12.07.2022
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...