GO parking
 

 

ID: 769410

Mont Blanc a okruh kolem Ženevského jezera **

Termín: 04.09. (St) - 08.09. (Ne) 2019

Délka pobytu: 5 dní, 2 noci

Doprava: Autobus / Více odjezdových míst

Strava: Snídaně

Cena: 4 990 Kč

Poloha

Výrobna sýrů Gruyères – Broc – čokoládovna Maison Cailler – město květin Yvoire – Ženevské jezero – Mont Blanc – Chamonix-Mont-Blanc – Aiguille du Midi – Montenvers – Mer de Glace – Annemasse – Ženeva – Rhôna – Lausanne – vinice Lavaux – Vevey

Čokoláda, sýry a Mont Blanc

Program

1. den: Odjezd v odpoledních hodinách (Česká Třebová okolo 16.00) směrem Pardubice, Praha, Rozvadov, Norimberk, Basilej, Gruyères.

2. den: Ráno zastavíme v malebném středověkém městečku Gruyères, kde navštívíme výrobnu slavných stejnojmenných sýrů (8 CHF). Tady se nejenom dozvíme vše o jejich výrobě a historii, ale budeme mít i možnost je ochutnat a nakoupit. Po krátkém přejezdu do městečka Broc zamíříme do výrobny čokolády Maison Cailler (12 CHF). I tady můžeme opět vše ochutnat a nakoupit kvalitní místní dobroty.

Poté sjedeme k Ženevskému jezeru, které objedeme po francouzské (jižní) straně, abychom mohli zastavit v jednom z nejkrásnějších francouzských kamenných měst Yvoire, přezdívaném „město květin“. Po procházce malebným městečkem budeme mít možnost vykoupat se v Ženevském jezeře a ochutnat nejlepší francouzskou zmrzlinu. K večeru přejezd na ubytování do Annemasse.

3. den: Po snídani nás čeká celodenní výlet hluboko do francouzských Alp, do oblasti Chamonix-Mont-Blanc, luxusního letoviska, ležícího pod nejvyšší horou Evropy Mont Blanc (4 810 m n. m.).

Dle fyzických možností a povětrnostních podmínek je možné vyjet lanovkou (62 €) na Aiguille du Midi (3 842 m n. m.), nebo legendární zubačkou do Montenvers (34 €) pod Grandes Jorasses, nad třetí největší alpský ledovec Mer de Glace. (Jízdenky je nutné zajistit předem, proto již do smlouvy o zájezdu prosím uveďte, o který z výletů máte zájem: Aiguille du Midi, nebo Montenvers, nebo oba). Zbytek času využijeme k prohlídce malebného Chamonix-Mont-Blanc. K večeru odjedeme zpět do Annemasse na ubytování.

4. den: Po snídani vyrazíme do švýcarské Ženevy, sídla mnoha mezinárodních organizací. Tady se projdeme jak luxusním centrem hodinářské metropole, tak i po romantickém nábřeží. Uvidíme legendární květinové hodiny, vodotrysk, zájemci vystoupí na věž katedrály sv. Petra s vyhlídkou na jezero, podíváme se, kde byla podepsána deklarace vzniku Červeného kříže či kde byla zavražděna rakouská císařovna Sissi. Dojdeme i na vyhlídku na Mont Blanc v místech, kde Rhôna opouští jezero.

Odpoledne dojedeme severní cestou, tedy po švýcarské straně Ženevského jezera, do Lausanne, města na břehu jezera, které se stalo sídlem mezinárodního olympijského výboru.

Z jeho přístavu Ouchy vyplujeme lodí (22 CHF) po jezeře do města Vevey na úpatí pohoří Les Pléiades. Loď nás poveze pod prudkými svahy s vinicemi Lavaux (UNESCO), které jsou považovány za nejkrásnější v Evropě. V klimatických lázních Vevey, městě Charlie Chaplina, nás čeká krátká procházka do centra a potom volno k rozloučení s tímto kouzelným krajem. Večer odjezd zpět do ČR.

5. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách (Česká Třebová okolo 8.00), další dle trasy.

Ubytování

2x ubytování ve 2–3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím, v ** hotelu Premiére Classe

Stravování

2x snídaně (francouzská kontinentální)

Cena zahrnuje

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- 2x ubytování ve 2–3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím, v ** hotelu Premiére Classe;

- 2x snídani (francouzská kontinentální);

- pobytové taxy;

- služby průvodce (v plánu Lenka Čížová);

- pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);

- příplatek za jednolůžkový pokoj 1 900 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);

- vstupné, loď, lanovku, zubačku.

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení. Výše vstupu záleží i na velikosti skupiny (hromadné vstupné).

Další informace

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Doprava

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov;

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Chrudim, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.
+ 400 Kč/os.: Náchod, Česká Skalice, Nové Město nad Metují, Opočno, Dobruška, Červený Kostelec, Trutnov, Dvůr Králové nad Labem, Havlíčkův Brod, Moravská Třebová, Hlinsko, Polička, Rychnov nad Kněžnou, Chlumec nad Cidlinou, Přelouč.
 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Náš názor

Krásný zájezd pro milovníky nejvyšších hor, program poměrně obsáhlý. 

Náš názor

Krásný zájezd pro milovníky nejvyšších hor, program poměrně obsáhlý. 

04.09. (St) - 08.09. (Ne) 2019 - 5 dní, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2-3lůžkový pokoj s příslušenstvím
Snídaně
Autobus/Více odjezdových míst
-Last minute4 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměŠvýcarsko
MístoMont Blanc
HotelMont Blanc a okruh kolem Ženevského jezera
2-3lůžkový pokoj s příslušenstvím
Termín05.09.2019 - 07.09.2019 - s dopravou 04.09.2019 - 08.09.2019
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...