GO parking
 

 

ID: 657027

Jungfrau, Mönch a Eiger se slevovou kartou - Švýcarský trojlístek ***

Termín: 06.05. (Čt) - 10.05. (Po) 2021

Délka pobytu: 5 dní, 2 noci

Doprava: Autobus / Více odjezdových míst

Strava: Snídaně

Cena: 6 890 Kč

  • Romantic
Poloha

Junfgrau (Panna) – Mönch (Mnich) – Eiger (Požírač) – Trümmelbachské vodopády – Grindelwald – Lauterbrunnen – vodopád Staubbach – Interlaken – Brienzersee (Brienzské jezero) – Thunersee – Bernské Alpy – Aletschský ledovec – Hasli – Meiringen – Aareschlucht – Wilderswil

Vlaky a zubačky s 50% slevou z plného jízdného: na Top of Europe (Jungfraujoch) – Harder Kulm – First.

Májový termín je v čase květu jarních květin.

Program

1. den: Odjezd v podvečerních hodinách (Česká Třebová okolo 18.00) směrem Praha, Plzeň, Rozvadov, Bregenz, Grindelwald.

2. den: Ráno přejedeme kolem Lucernu, Vierwaldstättského jezera, přes sedlo Brünig Pass a kolem Brienzského jezera do Grindelwaldu, kde se projdeme starým rétorománským městečkem pod slavným trojlístkem vrcholů Jungfrau, Mönch a Eiger. Lanovkou vyjedeme na horu First (2 168 m n. m., asi 30 CHF), kde se před námi otevře úchvatný výhled na severní stěnu Eigeru (Požírače) a další čtyřtisícovky. Zdatnější mají možnost vyrazit k jezírku Bachalpsee (2 hod., nutné pevné boty) nebo se vydat po dechberoucích závěsných chodnících po skále, zvaných First Cliff Walk, s překrásnými výhledy. Lze tu využít i množství zážitkových atrakcí: let střemhlav z hory, sjezd v úvazkách, koloběžky, trojkolky, ... Touto dobou navíc Alpy rozkvétají barevným kobercem jarních květin.

Odpoledne odjedeme do malebné vesnice Wilderswil na ubytování. Hotel se nachází asi 2 km od centra Interlakenu. Pro zájemce večeře.

3. den: Po snídani vyrazíme na celodenní výlet do okouzlující krajiny pod Jungfrau (Pannu). Ze stanice Grindelwald-Grund vyjedeme zubačkou do malebné zastávky Kleine Scheidegg, umístěné přímo pod Jungfrau a severní stěnou Eigeru. Zde přesedneme do slavné zubačky (100 CHF), která již více jak sto let vede na nejvýše položené nádraží v Evropě zvané Top of Europe (Střecha Evropy). Projedeme severní stěnou Eigeru, zastavíme na vyhlídkách na ledové pole této hory a dorazíme až do výšky 3 454 m n. m. do sedla Jungfraujoch, říše věčného sněhu a ledu.

Tam si užijeme nádherné výhledy, navštívíme observatoř Sphinx (3 571 m n. m.) či ledový palác a vyrazíme na nejdelší alpský ledovec zvaný Aletschský (UNESCO).

K večeru vyrazíme zpět dolů a uděláme si hodinovou zastávkou v Kleine Scheidegg, kde nejspíše budou kvést krokusy, bledule a tisíce dalších jarních kvítků. Poté projedeme přes slavný Wengen (sjezdovka Lauberhorn) do kouzelného údolí 72 vodopádů Lauterbrunnen. Podíváme se na deset skalních ledovcových vodopádů Trümmelbach (11 CHF) i na nejvyšší alpský volně padající vodopád Staubbach. Návrat na ubytování, pro zájemce večeře.

4. den: Po snídani vyklidíme pokoje a vyrazíme na návštěvu slavného Interlakenu, města ležícího pod několika čtyřtisícovkami a mezi jezery Brienzersee a Thunersee. S průvodcem projdeme historické centrum a poté si užijeme osobní volno, určené k nákupům dárků, sýrů a čokolád.

Zubačkou z roku 1908 vyrazíme na Harder Kulm (20 CHF), kde se nám v případě pěkného počasí otevřou krásné výhledy na Bernské Alpy a okolní jezera. Cestou zpět autobusem projedeme údolí Hasli (oblíbené místo sira A. C. Doyla a jeho Sherlocka Holmese), projedeme Meiringenem a pokračovat budeme pěšky mohutnou soutěskou Aareschlucht, kterou vyhloubila řeka Aara cestou ze sedla Grimmselpass. Zájemce čeká asi 1 km dlouhá cesta majestátní soutěskou, hlubokou až 200 m.

K večeru odjezd zpět do ČR.

5. den: Návrat do ČR v ranních hodinách (Česká Třebová okolo 8.00), další dle trasy.

Ubytování

2x ubytování ve 2lůžkovém pokoji s příslušenstvím a možností přistýlky v ***hotelu ve Wilderswilu

Stravování

2x snídaně (formou bufetového stolu), možnost připlacení večeří

Cena zahrnuje

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- 2x ubytování ve 2lůžkovém pokoji s příslušenstvím a možností přistýlky v ***hotelu ve Wilderswilu;

- 2x snídani (formou bufetového stolu);

- služby průvodce (v plánu je Lenka Čížová);

- pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);

- příplatek za 2 večeře o třech chodech (předkrm, hlavní jídlo, dezert): 980 Kč;

- pobytové taxy (asi 3 CHF/os./noc, nutno platit na místě);

- příplatek za jednolůžkový pokoj: 1600 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);

- vstupné, lanovky, zubačky a vlaky (viz program).

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

Doprava

Zájezdovým autobusem s WC a klimatizací

Odjezdová a svozová místa: květen: Česká Třebová, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Pardubice, Chrudim, Havlíčkův Brod, Polná, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.

Pro uzavření skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody. 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Další infomace

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Náš názor

Jedinečná šance jak se za rozumnou cenu podívat do překrásné říše Hvězdného trojlístku. Jedny z nejkrásnějších existujících výhledů.

 

 

Náš názor

Jedinečná šance jak se za rozumnou cenu podívat do překrásné říše Hvězdného trojlístku. Jedny z nejkrásnějších existujících výhledů.

 

 

06.05. (Čt) - 10.05. (Po) 2021 - 5 dní, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Snídaně
Autobus/Více odjezdových míst
-6 890 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměŠvýcarsko
MístoInterlaken, Lauterbrunnen, Grindenwald
HotelJungfrau, Mönch a Eiger se slevovou kartou - Švýcarský trojlístek
Cena za osobu
Termín07.05.2021 - 09.05.2021 - s dopravou 06.05.2021 - 10.05.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...