GO parking
 

 

ID: 965106

Slovinskem od Alp až k moři - POBYTOVÝ S VÝLETY ***

Termín: 17.09. (Pá) - 22.09. (St) 2021

Délka pobytu: 6 dní, 5 nocí

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 7 590 Kč

Popis zajezdu
Slovinskem od Alp až k moři - POBYTOVÝ S VÝLETY PolohaSlovinské Alpy – Jaderské moře – Bledské jezero – Bohinjské jezero – soutěska Vintgar – lanovka na Vogel – Triglav – Koper – Piran – Portorož (Přístav růží) – Sečovlje saliny – Lipica – Terst – zámek Miramare – Predjamský hrad – Postojnské jeskyně – Lublaň (Ljubljana)
# Pobyt v hotelu u moře s vlastním akvaparkem s výlety.Vhodné i pro rodiny s dětmi. Krátká cesta. 
#Ubytování***Hotel Žusterna je umístěn blízko pláže, asi 1,5 km od centra starého Koperu, kam lze dojít po promenádě velmi příjemnou procházkou, nebo dojet schuttle busem (2€). Pokoje jsou 2 lůžkové s možností jedné přistýlky. Disponují vlastním příslušenstvím, balkónem, sat. TV, klimatizací a fénem.Rozsáhlý akvapark má vnitřní i venkovní bazény se sladkou i slanou vodou – asi 1 200 m2 vodní plochy. Nabízí vířivky, vyhřívaný bazén i velký tobogán. Lehátka v aquaparku jsou zdarma. Vstup do aquaparku pro ubytované hosty je také zdarma (kauce na kartu 2 €). Hotel má kavárnu, restauraci, wellness za poplatek (masáže, sauny, fitness), rozsáhlé animační programy (pro děti, show, taneční večery). Wifi v lobby.Vlastní betonová a oblázková pláž u hotelu je oddělená místní komunikací. Za poplatek (4 €) je v sezóně u pláže olympijský bazén (100 m), skákací hrad na vodě (8 €), plážový bar. 
Program

1. den

Odjezd ve večerních hodinách (Česká Třebová okolo 20.00) směrem Pardubice, Praha, Dolní Dvořiště, Salzburg, Villach.


2. den

Ráno přijedeme do národního parku Triglav ve Slovinských Alpách k Bohinjskému jezeru,  kde se projdeme na kouzelné vyhlídky a ke kostelíku. Přejdeme pod vrch hory Vogel. Zájemci mohou vyjet lanovkou do výšky 1 535 m n. m., odkud se naskýtá překrásný panoramatický výhled na Bohinjské jezero a Julské Alpy, včetně nejvyšší slovinské hory Triglav (2 864 m n. m.).

Odpoledne přejedeme do rušného lázeňského městečka Bled, které si oblíbily mnohé slavné osobnosti. Kolem Bledského jezera se vydáme k vyhlídce na malebný středověký hrad, rozkládající se na 139 metrů vysoké skále nad jezerem, uvidíme i Titovu vilu. Ostrůvek s kostelíkem Panny Marie ze 13. století uprostřed jezera se stal symbolem Slovinska a uvidíte jej snad na všech propagačních materiálech.

K večeru odjedeme na ubytování k Jaderskému moři do hotelu Ville Park, kde také povečeříme.


3. den

Po snídani nás čeká odpočinkový den, který můžeme strávit koupáním v moři, bazénu či relaxaci. Lze ho využít k příjemné procházce po pobřeží do asi kilometr a půl vzdálené rušné Portorože (Přístav růží). 

Čeká nás i nedaleký starý Piran, přezdívaný Slovinské Benátky, leží na mořském ostrohu a má dokonale zachovalé historické jádro, plné úzkých kamenných uliček. Z kampanily se nám otevře nezapomenutelný výhled nejen na město, ale i na mořský záliv, v němž leží i středověké hradby.  Do hotelu se vrátíme na večeři.


4. den

Po snídani nás čeká výlet do Itálie na zámek Miramare, který se nachází „jak bílé hnízdo vlaštovek přilepený na skály“ na mořském břehu. Sídlo císaře Maxmiliána I. Mexického a jeho lásky Charlotty Belgické je obklopeno překrásnými zahradami a mořem. Cestou projedeme přes jeden z nejdůležitějších rakousko-uherských přístavů Terst, jehož vznik se datuje již dávno před Římany.  

Odpoledne navštívíme vesnici Lipica, která dala jméno ušlechtilým bílým koním Lipicánům, chovaným pro španělskou jezdeckou školu už od 16. století. Dnes zde chovají asi 300 koní a my se za nimi podíváme do stájí i na pastviny. Do hotelu se vrátíme v podvečerních hodinách tak, abychom stihli vykoupání a večeři.


5. den

Po snídani vyklidíme pokoje a odjedeme z hotelu do Postojnských jeskyní (UNESCO), největšího jeskynního systému v Evropě s více než 24 km chodeb. Během prohlídky, z části pěší a z části podzemním vláčkem, uvidíme podzemní říčku Pivku, bohatou krasovou výzdobu a tajemné endemity, k nimž patří např. macarát jeskynní.

Poté se krátce zastavíme na vyfocení Predjamského hradu, nejznámějšího slovinského hradu postaveného ve skále, spojeného s loupeživým rytířem Erasmem.

V podvečer navštívíme malebnou Lublaň, hlavní město Slovinska. S průvodcem tu projdeme nejznámější památky města a neopomeneme ani hrad, k němuž lze vyjet zubačkou či vyjít pěšky. Po krátkém volnu na večeři odjedeme zpět do ČR.


6. den

Návrat do ČR v časných ranních hodinách (Česká Třebová okolo 6.00), další dle trasy.

Cena zahrnuje
dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného; 3x ubytování v klimatizovaném 2–3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu; 3x snídani (formou bufetového stolu); 3x večeři (formou bufetového stolu); využívání hotelové pláže i vnitřního bazénu s přihřívanou mořskou vodou, wi-fi; vstup do renovovaného aquaparku Termaris, který je součástí areálu; všechny autobusové výlety uvedené v programu zájezdu; služby průvodce; pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny, a. s. (664 Kč dospělý, 332 Kč dítě do 15 let, 1 328 Kč senior nad 70 let); - příplatek za jednolůžkový pokoj 1 800 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit); - vstupné a lanovky (asi 60 €).
Odjezdy
Česká Třebová
Pardubice - základní trasa
Holice
Hradec Králové - základní trasa
Praha - základní trasa
Litomyšl - základní trasa
Vysoké Mýto - základní trasa
Chrudim - základní trasa
Ústí nad Orlicí
Žamberk + příplatek 300 Kč
České Budějovice - základní trasa
Kostelec n. O. + příplatek 300 Kč
Svitavy + příplatek 300Kč
Choceň + příplatek 300Kč
Benešov - základní trasa
Lanškroun + příplatek 300Kč
Letohrad + příplatek 300 Kč
Tábor - základní trasa
Třebechovice p. O. + příplatek 300 Kč
Týniště n. O. + příplatek 300 Kč
Vamberk + příplatek 300Kč
Poznamka
FM sleva platná do 28.2.2021
17.09. (Pá) - 22.09. (St) 2021 - 6 dní, 5 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Pokoj 1+0 - Osoba 55+ další typy pokojů
Polopenze
Autobus
-7 590 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměSlovinsko
MístoLublaň, Kopper - moře
HotelSlovinskem od Alp až k moři - POBYTOVÝ S VÝLETY
Pokoj 1+0 - Osoba 55+
Termín17.09.2021 - 22.09.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...