GO parking
 

 

ID: 592349

Slovinskem od Alp až k moři - POBYTOVÝ S VÝLETY ***

Termín: 24.08. (Po) - 30.08. (Ne) 2020

Délka pobytu: 7 dní, 4 noci

Doprava: Autobus / Více odjezdových míst

Strava: Polopenze

Cena: 8 990 Kč

  • Pro rodiny
  • Vzdálenost od moře - Do 500 m
    Do 500 m
Poloha

Slovinské Alpy – Jaderské moře – Bledské jezero – Bohinjské jezero – soutěska Vintgar – lanovka na Vogel – Triglav – Koper – Piran – Portorož (Přístav růží) – Sečovlje saliny – Lipica – Terst – zámek Miramare – Predjamský hrad – Postojnské jeskyně – Lublaň (Ljubljana)

 

Pobyt v hotelu u moře s vlastním akvaparkem s výlety.
Vhodné i pro rodiny s dětmi. Krátká cesta. 

Program

1. den: Odjezd ve večerních hodinách (Česká Třebová okolo 20.00) směrem Pardubice, Praha, Dolní Dvořiště, Salzburg, Villach.
2. den: Ráno přijedeme do národního parku Triglav ve Slovinských Alpách. Den začneme pohodovou procházkou divokou soutěskou Vintgar mezi skalami a vodopády. Pokračovat budeme k Bohinjskému jezeru, kolem nějž přejdeme pod vrch hory Vogel. Zájemci mohou vyjet lanovkou do výšky 1 535 m n. m., odkud se naskýtá překrásný panoramatický výhled na Bohinjské jezero a Julské Alpy, včetně nejvyšší slovinské hory Triglav (2 864 m n. m), lze vystoupat další sedačkovou lanovkou na Orlove Glove, lehká turistika s překrásnými výhledy. Odpoledne přejedeme do rušného lázeňského městečka Bled, které si oblíbily mnohé slavné osobnosti. Kolem Bledského jezera se vydáme k vyhlídce na malebný středověký hrad, rozkládající se na 139 metrů vysoké skále nad jezerem. Ostrůvek s kostelíkem Panny Marie ze 13. století uprostřed jezera se stal symbolem Slovinska a uvidíte jej snad na všech propagačních materiálech. K večeru odjedeme na ubytování k Jaderskému moři do hotelu v Koperu, kde také povečeříme.
3. den: Po snídani nás čeká odpočinkový den, který můžeme strávit koupáním v moři či relaxací v akvaparkuOdpoledne se vydáme do nedalekého luxusního letoviska s vyhlášenými písečnými plážemi Portorož (Přístav růží) a do Piranu. Součástí Portorože jsou slavné saliny Sečovlje. Zájemci půjdou na exkurzi do salin, podívat se jak se těží sůl, ostatní si vystoupí v Portoroži a projdou si mondénní letovisko, či se vykoupou. Starý Piran, přezdívaný Slovinské Benátky, leží na mořském ostrohu a má dokonale zachovalé historické jádro, plné úzkých kamenných uliček. Z kampanily se nám otevře nezapomenutelný výhled nejen na město, ale i na mořský záliv, v němž leží. Do hotelu se vrátíme na večeři.
4. den: Po snídani nás čeká výlet do Itálie na zámek Miramare, který se nachází „jak bílé hnízdo vlaštovek přilepený na skály“ na mořském břehu. Sídlo císaře Maxmiliána I. Mexického a jeho lásky Charlotty Belgické je obklopeno překrásnými zahradami a mořem. Cestou projedeme přes jeden z nejdůležitějších rakousko-uherských přístavů Terst, jehož vznik se datuje již dávno před Římany. Odpoledne navštívíme vesnici Lipica, která dala jméno ušlechtilým bílým koním Lipicánům, chovaným pro španělskou jezdeckou školu už od 16. století. Dnes zde chovají asi 300 koní a my se za nimi podíváme do stájí i na pastviny. Do hotelu se vrátíme v podvečerních hodinách tak, abychom stihli vykoupání v moři či aquaparku a večeři.
5. den: Po snídani nás čeká odpočinkový den, který je možné využít k příjemné procházce po pobřežní promenádě do asi kilometr a půl vzdáleného Koperu. Dřívější hlavní město Istrie, zvané Capodistria, nás okouzlí starými uličkami, přístavem jachet a výbornou zmrzlinou (do města jezdí i schuttle bus). Za vidění stojí i ohromný nákladní přístav, do kterého připlouvají tankery, vojenské lodě i gigantické výletní lodě. Lze se koupat v rozsáhlém aquaparku, který je součástí hotelu (tobogán, vířivky, bazény), nebo v moři na hotelové pláži. Vedle pláže je také olympijský bazén, který je možné využít k dálkovému plavání (4 €), za poplatek skákací hrad. Večeře. 
6. den: Po snídani vyklidíme pokoje a odjedeme z hotelu do Postojnských jeskyní (UNESCO), největšího jeskynního systému v Evropě s více než 24 km chodeb. Během prohlídky, z části pěší a z části podzemním vláčkem, uvidíme podzemní říčku Pivku, bohatou krasovou výzdobu a tajemné endemity, k nimž patří např. macarát jeskynní. Poté se krátce zastavíme na vyfocení Predjamského hradu, nejznámějšího slovinského hradu postaveného ve skále, spojeného s loupeživým rytířem Erasmem. V podvečer navštívíme malebnou Lublaň, hlavní město Slovinska. S průvodcem tu projdeme nejznámější památky města a neopomeneme ani hrad, k němuž lze vyjet zubačkou či vyjít pěšky. Po krátkém volnu na večeři odjedeme zpět do ČR.
7. den: Návrat do ČR v časných ranních hodinách (Česká Třebová okolo 6.00), další dle trasy.

Ubytování

***Hotel Žusterna je umístěn blízko pláže, asi 1,5 km od centra starého Koperu, kam lze dojít po promenádě velmi příjemnou procházkou, nebo dojet schuttle busem (2€). Pokoje jsou 2 lůžkové s možností jedné přistýlky. Disponují vlastním příslušenstvím, balkónem, sat. TV, klimatizací a fénem.
Rozsáhlý akvapark má vnitřní i venkovní bazény se sladkou i slanou vodou – asi 1 200 m² vodní plochy. Nabízí vířivky, vyhřívaný bazén i velký tobogán. Lehátka v aquaparku jsou zdarma. Vstup do aquaparku pro ubytované hosty je také zdarma (kauce na kartu 2 €). 
Hotel má kavárnu, restauraci, wellness za poplatek (masáže, sauny, fitness), rozsáhlé animační programy (pro děti, show, taneční večery). Wifi v lobby.
Vlastní betonová a oblázková pláž u hotelu je oddělená místní komunikací. Za poplatek (4 €) je v sezóně u pláže olympijský bazén (100 m), skákací hrad na vodě (8 €), plážový bar. 

Stravování

4x snídani (formou bufetového stolu), 4x večeři (formou bufetového stolu)

Cena zahrnuje

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- 4x ubytování ve 2–3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu;

- 4x snídani (formou bufetového stolu);

- 4x večeři (formou bufetového stolu);

- využívání akvaparku hotelu Žusterna;

- doprovodný program hotelu Žusterna (animace) pro děti i dospělé;

- všechny autobusové výlety uvedené v programu zájezdu;

- služby průvodce (v plánu Lenka Čížová);

- pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny, a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);

- pobytové taxy (asi 3,5 €/os./noc, nutno platit na místě);

- příplatek za jednolůžkový pokoj 2 400 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);

- vstupné a lanovky (asi 95 €).

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

Doprava

Zájezdovým autobusem s WC a klimatizací.

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Tábor, České Budějovice;

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Chrudim, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.
 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody. 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Další informace

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Náš názor

Pohoda v hotelu u pláže s vlastním aquaparkem pro celé rodiny, každý den krásný výlet v ceně. 

Náš názor

Pohoda v hotelu u pláže s vlastním aquaparkem pro celé rodiny, každý den krásný výlet v ceně. 

24.08. (Po) - 30.08. (Ne) 2020 - 7 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Polopenze
Autobus/Více odjezdových míst
-8 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměSlovinsko
MístoLublaň, Kopper - moře
HotelSlovinskem od Alp až k moři - POBYTOVÝ S VÝLETY
Cena za osobu
Termín25.08.2020 - 29.08.2020 - s dopravou 24.08.2020 - 30.08.2020
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...