GO parking
 

 

ID: 961644

Nejkrásnější místa slovenských hor ***

Termín: 04.08. (St) - 08.08. (Ne) 2021

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 6 990 Kč

Popis zajezdu
Nejkrásnější místa slovenských hor Nejkrásnější místa slovenských hor Jánošíkovy diery – Těrchová – Vlkolínec (UNESCO) – lázně Bešeňová – Liptovská Mara – Spišský hrad (UNESCO) – Levoča (UNESCO) – Demänovská jeskyně – Štrbské pleso – salaš Krajinka – Oravský Podzamok - Oravský hrad Pobyt ve wellness penzionu s výlety do Malé a Velké Fatry, Nízkých a Vysokých Tater. Ráno odjezd z ČR, Česká Třebová okolo 7 hodiny ranní. První den zamíříme do
Malé Fatry
a navštívíme
Těrchovou
, rodiště "zbojnického vůdce horních chlapců", Juraje Jánošíka. Pak se vydáme po známé trase
Jánošíkových dier
, kde se nachází okolo 20 menších vodopádů, nad kterými vedou železné lávky a žebříky. Procházka kolem
Bieleho potoka,
zájemci projdou
Horné, Dolné i Nové diery, 
 její náročnost si každý přizpůsobí svým možnostem, lze dojít jednoduchou trasou jen na salaš s krásnými výhledy na Rozsutec. Navečer ubytování v penzionu, možnost koupání či wellness, večeře. Snídaně, výlet do blízkého okolí - region
Orava a Liptov
- z obce 
Oravský Podzámok
 vyrazíme na 
Oravský hrad
(8 €), velkolepý hradní komplex ze 13. století na 112 m vysoké skále. Za pěkného počasí se proplujeme na lodi (8 €) na vodní nádrži Liptovská Mara, která leží obklopena slovenskými horami s výhledy na vrcholy Nízkých a Západních Tater. Kdo nechce na loď, může se zatím koupat v nádrži.  Pak si odpočineme v 
termálních lázních Bešeňová
(28 €/3 hod), kde využijeme možnosti koupání, wellness nebo tobogány.  Návrat do penzionu, večeře.   Po snídani opět vyjedeme na výlet, tento den zavítáme do 
Demänovské ledové jeskyně
 v Nízkých Tatrách (7 €). Ledová výplň vznikala v jeskyni za posledních 500 let a v kombinaci se sintrovou výzdobou vytváří mimořádně atraktivní prohlídkovou trasu. Odtud se pak vydáme do Vysokých Tater ke 
Štrbskému Plesu
 a 
lanovkou
 (16 €)  na
Solisko
, s možností výstupu na vrchol či posezení ve vyhlídkové restauraci. Návrat na večeři. Snídaně, během celodenního výletu navštívíme známý a impozantní
Spišský hrad (UNESCO)
 (9 €), který se s celkovou rozlohou 4 ha řadí mezi největší hrady v Evropě. Cestou do
Levoče
se zastavíme na
kolibě Spišská salaš
, kde ochutnáme halušky nebo jiná tradiční jídla slovenské kuchyně. Poté nás čeká historické město
Levoča (UNESCO)
se starobylými hradbami, radnicí a
bazilikou sv. Jakuba
(3 €) s nejvyšším
dřevěným oltářem na světě od Mistra Pavla z Levoče
, návrat na večeři. Po snídani vyklidíme pokoje, a navštívíme
salaš Krajinka
, kde se podíváme zblízka na původní život na salaši a zpravování ovčího mléka tradičním způsobem. Můžeme si také zakoupit tradiční výrobky (pečivo, žinčica, brynza, korbáčiky, pareničky).  Na závěr vyrazíme na malou tůru na 
Vlkolínec (UNESCO)
 (3 €),
 živý skanzen
 ve 
Velké Fatře
 s dodnes obývanými domky pastevců a dřevorubců. Odjezd do ČR.
Ubytování 
je zajištěno ve wellness penzionu Rosnička Kraľovany, nacházejícím se mezi pohořími Malá Fatra, Velká Fatra, na soutoku řek Orava a Váh a na křižovatce regionů Liptov, Turiec a Orava. Ubytování v pokojích s vlastním příslušenstvím a možnostmi až 2 přistýlek (k dispozici máme i apartmán pro 5 - 7 osob). Bezdrátové připojení wifi je v celém areálu. V zahradě je k dispozici koupací bio jezírko, grilovací a opékací posezení (hosté si mohou individuálně grilovat), lezecká stěna, ping-pong, lehátka na opalování, dětské hřiště. Penzion má vlastní wellness s teplým krytým bazénem 35 °C, finskou saunu nebo fitness (otevřené 8-21 hod). V okolí penzionu je pouze obchod se základními potravinami a benzínka. Restaurace cca 3 km, pizzeria 5 km.  Stravování snídaně formou bufetového stolu; večeře za příplatek (4x dvouchodová večeře - 990 Kč, výběr ze 2 jídel den dopředu), doporučujeme, v okolí není jiná možnost se navečeřet. Doprava
Odjezdová a svozová místa:
 Česká Třebová, Litomyšl, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Svitavy, Letovice, Brno.
+ 300 Kč:
 Pardubice, Hradec Králové, Holice, Chrudim, Letohrad, Žamberk, Vamberk, Třebechovice, Rychnov nad Kněžnou, Choceň.
Praha, Kolín, Pardubice:
 na zájemce z těchto měst počkáme po dohodě u konkrétního vlaku (nyní EC 273 Metropolitan - lze měnit dle aktuálního jízdního řádu)  u nádraží v Č. Třebové.  Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.
Program

1. den

Ráno odjezd z ČR, Česká Třebová okolo 7 hodiny ranní. První den zamíříme do Malé Fatry a navštívíme Těrchovou, rodiště "zbojnického vůdce horních chlapců", Juraje Jánošíka.

Pak se vydáme po známé trase Jánošíkových dier, kde se nachází okolo 20 menších vodopádů, nad kterými vedou železné lávky a žebříky. Procházka kolem Bieleho potoka, zájemci projdou Horné, Dolné i Nové diery,  její náročnost si každý přizpůsobí svým možnostem, lze dojít jednoduchou trasou jen na salaš s krásnými výhledy na Rozsutec. Navečer ubytování v penzionu, možnost koupání či wellness, večeře.


2. den

Snídaně, výlet do blízkého okolí - region Orava a Liptov - z obce Oravský Podzámok vyrazíme na Oravský hrad (8 €), velkolepý hradní komplex ze 13. století na 112 m vysoké skále. Za pěkného počasí se proplujeme na lodi (8 €) na vodní nádrži Liptovská Mara, která leží obklopena slovenskými horami s výhledy na vrcholy Nízkých a Západních Tater. Kdo nechce na loď, může se zatím koupat v nádrži. 

Pak si odpočineme v termálních lázních Bešeňová (28 €/3 hod), kde využijeme možnosti koupání, wellness nebo tobogány.  Návrat do penzionu, večeře. 


3. den

Po snídani opět vyjedeme na výlet, tento den zavítáme do Demänovské ledové jeskyně v Nízkých Tatrách (7 €). Ledová výplň vznikala v jeskyni za posledních 500 let a v kombinaci se sintrovou výzdobou vytváří mimořádně atraktivní prohlídkovou trasu.

Odtud se pak vydáme do Vysokých Tater ke Štrbskému Plesu a lanovkou (16 €)  na Solisko, s možností výstupu na vrchol či posezení ve vyhlídkové restauraci. Návrat na večeři.


4. den

Snídaně, během celodenního výletu navštívíme známý a impozantní Spišský hrad (UNESCO) (9 €), který se s celkovou rozlohou 4 ha řadí mezi největší hrady v Evropě. Cestou do Levoče se zastavíme na kolibě Spišská salaš, kde ochutnáme halušky nebo jiná tradiční jídla slovenské kuchyně.

Poté nás čeká historické město Levoča (UNESCO) se starobylými hradbami, radnicí a bazilikou sv. Jakuba (3 €) s nejvyšším dřevěným oltářem na světě od Mistra Pavla z Levoče, návrat na večeři.


5. den

Po snídani vyklidíme pokoje, a navštívíme salaš Krajinka, kde se podíváme zblízka na původní život na salaši a zpravování ovčího mléka tradičním způsobem. Můžeme si také zakoupit tradiční výrobky (pečivo, žinčica, brynza, korbáčiky, pareničky). 

Na závěr vyrazíme na malou tůru na Vlkolínec (UNESCO) (3 €), živý skanzen ve Velké Fatře s dodnes obývanými domky pastevců a dřevorubců.

Odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách, Česká Třebová okolo 20. hodiny.

Cena zahrnuje
dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného; všechny autobusové výlety uvedené v programu; 4x ubytování ve 2–4 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***penzionu; 4x snídani (formou bufetového stolu); vstupy do wellness včetně použití lehátek; pobytové taxy; služby průvodce; pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (664 Kč dospělý, 332 Kč dítě do 15 let, 1328 Kč senioři nad 70 let); příplatek za jednolůžkový pokoj: 1600 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit); vstupné; večeře (4x dvouchodová večeře - 990 Kč, výběr ze 2 jídel den dopředu), doporučujeme, v okolí není jiná možnost se navečeřet.
Odjezdy
Česká Třebová
Ústí nad Orlicí
Pardubice + příplatek 300Kč
Vysoké Mýto - základní trasa
Svitavy - základní trasa
Litomyšl - základní trasa
Hradec Králové + příplatek 300Kč
Lanškroun - základní trasa
Chrudim + příplatek 300Kč
Mohelnice - základní trasa
Moravská Třebová - základní trasa
Holice + příplatek 300 Kč
Kostelec n. O. + příplatek 300 Kč
Letohrad + příplatek 300 Kč
Olomouc - základní trasa
Rožnov pod Radhoštěm - základní trasa
Třebechovice p. O. + příplatek 300Kč
Týniště nad Orlicí + příplatek 300 Kč
Vamberk + příplatek 300Kč
Poznamka
Sleva FM
04.08. (St) - 08.08. (Ne) 2021 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Apartmán 5 lůžek - Cena za lůžko další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-6 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměSlovenská republika
MístoKraľovany
HotelNejkrásnější místa slovenských hor
Apartmán 5 lůžek - Cena za lůžko
Termín04.08.2021 - 08.08.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...