GO parking
 

 

ID: 962179

Perly polského severu - z poloostrova Hel k Mazurským jezerům ***

Termín: 28.07. (St) - 01.08. (Ne) 2021

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 6 260 Kč

Popis zajezdu
Perly polského severu - z poloostrova Hel k Mazurským jezerům Toruň - Golub-Dobrzyň - Kvidzyna - Gdaňsk - Westerplatte - Malbork - Sopoty - Gdyně - Helská kosa - Baltské moře - Vlčí doupě - Mikolajky - Sniardwy - Mazurská jezera - Varšava  NOVINKA Úchvatná krajina, staroslavná města. Křižácké hrady, Helská kosa a Vlčí doupě.    Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.   Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.   Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.   Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.   Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.  
Program

1. den

Odjezd v nočních hodinách směr Hradec Králové - Náchod (Česká Třebová okolo půlnoci).

Ráno příjezd do Toruně, jednoho z nejkrásnějších polských měst pod patronátem UNESCO, město perníku s ruinami křižáckého hradu i s krásnými gotickými kostely.  Procházka historickým Starým i Novým městem. Monumentální tvrz Golub - Dobrzyň a na závěr dne Kwidzyna s monumentálním celkem budov s křižáckým hradem kapituly pomořanské, nejdelší arkádovou nadzemní chodbou na světě a katedrálou sv. Jana Evangelisty.

Po prohlídce přejezd do Gdaňsku a ubytování. Gdaňsk je považován za  nejkrásnější město na Baltu, budeme mít tři večery možnost ho objevovat. Hotel je v docházkové vzdálenosti od centra i kanálů. 


2. den

Snídaně, prohlídka hanzovního města Gdaňsk. Metropole Pomořanského vojvodství, honosné paláce, radnice, Neptunova fontána,  historická perla polského severu a součást tzv. Trojměstí (Trójmiasto). Poloostrov Westerplatte - místo začátku druhé světové války, pestrobarevné historické jádro města, slavné ulice Dlugy Targ a Trakt Krolewski (Královská cesta), Bazilika Nanebevzetí Panny Marie - největší cihlový kostel světa, pozůstatky středověkého opevnění, historický přístavní jeřáb Žuraw a další významné pamětihodnosti.

V druhé části dne navštívíme největší klenot křižáckých hradů a největší cihlovou stavbu světa - Malbork (UNESCO), návrat na ubytování. 


3. den

Po snídani cesta regionálním příměstským vlakem do lázeňské Sopoty na nejdelší dřevěné molo v Evropě. Odtud přes přístavní město Gdyně na Helskou kosu - fascinující písečný výběžek v Baltském moři, významné turistické a rybářské městečko s bohatou vojenskou historií Hel. Na Hel nepojedeme autobusem, zájemci mohou pouze trajektem.

Pro návratu na ubytování možná fakultativní vyhlídková plavba lodí po moři napříč mohutným gdaňským přístavem. 


4. den

Brzy ráno po snídani odjezd na německé bunkry z doby 2. světové války. Nejslavnější německý bunkr z druhé světové války, proslavený jako úkryt A. Hitlera - Vlčí doupě (Wilczy Szaniec) v Gierlozi.

Přejezd do oblasti Mazurských jezer - přírodní rezervaci 2000 jezer propojených soustavou kanálů a říček. Malebné městečko Mikolajky a Sniadarvy - největší polské přírodní jezero.

Závěrem dne podvečerní zastávka v polské metropoli Varšava, krátká procházka starým městem se zbytky obranných hradeb (UNESCO) a osobní volno na večeři v uličkách. Následně noční přejezd zpět do ČR.


5. den

V ranních hodinách příjezd zpět do ČR, Č. Třebová okol 6. hodiny ranní.

Cena zahrnuje
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného; - 3x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím a možností přistýlky v *** hotelu v Gdaňsku (k dispozici sauna, fitness, wi-fi), hotel je v centru, jen cca 1,8 km od hlavního náměstí; - 3x snídani - buffetové stoly; - služby průvodce; - pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (664 Kč dospělý, 332 Kč dítě do 15 let, 1 328 Kč senior nad 70 let); - příplatek za jednolůžkový pokoj 2 500 Kč / 3 noci; - pobytové taxy cca 5 PLN/noc; - 3x tříchodová večeře v hotelu 1500 Kč; - vstupné (150 PLN), loď.
Odjezdy
Česká Třebová
Hradec Králové - základní trasa
Pardubice - základní trasa
Litomyšl - základní trasa
Vysoké Mýto - základní trasa
Chrudim - základní trasa
Ústí nad Orlicí
Žamberk + příplatek 300 Kč
Holice
Kostelec n. O. + příplatek 300 Kč
Svitavy + příplatek 300Kč
Jaroměř - základní trasa
Lanškroun + příplatek 300Kč
Letohrad + příplatek 300 Kč
Náchod - základní trasa
Třebechovice p. O. + příplatek 300 Kč
Týniště n. O. + příplatek 300 Kč
Vamberk + příplatek 300Kč
Poznamka
Sleva FM
28.07. (St) - 01.08. (Ne) 2021 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Pokoj 1+0 - Osoba 55+ další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-6 260 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměPolsko
MístoSeverní Polsko
HotelPerly polského severu - z poloostrova Hel k Mazurským jezerům
Pokoj 4+0 - Osoba 55+
Termín28.07.2021 - 01.08.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...