GO parking
 

 

ID: 999424

Berlín, Postupim a tajemný Harz: hrázděný Quedlinburg a Goslar **

Termín: 26.10. (St) - 30.10. (Ne) 2022

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 6 990 Kč

Program

1. den

Odjezd v nočních hodinách (Česká Třebová okolo 0.30) směrem Praha, Drážďany, Lipsko.
Ráno přijedeme do středověkého Quedlinburgu (UNESCO) s více než 1 200 hrázděnými domy ze 17. a 18. století. Romantickými křivolakými uličkami města staršího než tisíc let projdeme až k Zámeckému vrchu s dómem, klášterem a chrámovým pokladem.
Poté se zastavíme v městečku Gernrode, které se pyšní předrománským otonským kostelem sv. Cyriaka s božím hrobem a s hrobem markraběte Gera z roku 965.
Odpoledne vyjedeme lanovkou z údolí Bodental nad soutěsku Thale na vrch Hexentanzplatz, kde se dle legend již od středověku slétávají čarodějnice. Na místě, kde každý rok v noci na 1. května dle pověsti tančí, se nám otevřou překrásné výhledy na pohoří Harz a celé údolí by mělo zářit podzimními barvami. K večeru odjedeme na ubytování.


2. den

Po snídani nás čeká návštěva starého císařského města Goslar (UNESCO), v němž po 300 let sídlili králové a císaři. Ve městě, které se již nachází na straně bývalého západního Německa, se podíváme k kdysi mocné císařské falci i do rušného centra.
Zájemci mohou navštívit i nedaleký důl na stříbrnou rudu Rammelsberg (UNESCO), v jehož areálu se nacházejí nejstarší dochované průmyslové stavby na světě. Doly byli císařskou zásobárnou stříbra celý středověk. 
Odpoledne přejedeme do hlavního města čarodějnic Wernigerode, ležícího nedaleko od hory Brocken. Společně projdeme ulicemi s hrázděnými domy až k majestátnímu zámku, který je právem nazýván Neuschwansteinem severu a jehož silueta je známá z mnoha pohádek. K večeru se vrátíme na ubytování.


3. den

Po snídani nás čeká cesta a návštěva Postupimi, zejména zámku a zahrad Sanssouci, jedná se o německé Versailles, letní sídlo Hohenzollernů. V případě zájmu lze navštívit Cecilienhof, kde probíhala Postupimská konference o uspořádání poválečného světa (nutné domluvit předem). Ubytování u Berlína.


4. den

Po snídani odjedeme do Berlína (UNESCO), v němž strávíme celý den. S průvodcem se projdeme kolem Říšského sněmu (Reichstag), pod Brandenburskou bránou, ulicí Unter den Linden k židovskému památníku a pokračovat budeme i na moderní Postdamer Platz. Nevynecháme ani Muzejní ostrov (Pergamonské muzeum, Národní galerie), katedrálu a Checkpoint Charlie se zbytky Berlínské zdi, oddělující kdysi východní a západní Berlín.
Odpoledne můžeme individuálně vyrazit do některého z muzeí či volný čas využít k projížďce lodí po Sprévěči k toulkám městem. Po cestě autobusem uvidíme i CharlottenburgAlexanderplatz a jeho věž či Vítězný sloup (Siegessäule).
Večer odjezd zpět do ČR.


5. den

Návrat do ČR ve velmi pozdních nočních až časných ranních hodinách (Česká Třebová okolo 2.00), další dle trasy.

Cena zahrnuje
dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného; 3x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím ve ** - ***hotelu; 3x snídani; služby průvodce (v plánu Lenka Čížová); pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu (není-li připlaceno); pobytové taxy (asi 2 €/os./noc, nutno platit na místě); příplatek za jednolůžkový pokoj 2100 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit); vstupné (40–60 €).
Odjezdy
Česká Třebová
Praha
Hradec Králové
Pardubice
Ústí nad Orlicí
Holice
Litomyšl
Vysoké Mýto
Chrudim
Žamberk + 300Kč, směr Praha
Poděbrady OMV
Vamberk + 300Kč, směr Praha
Svitavy+ 300Kč, směr Praha
Choceň + 300Kč, směr Praha
Kostelec n. O. + 300Kč, směr Praha
Lanškroun + 300Kč, směr Praha
Letohrad + 300Kč, směr Praha
Třebechovice p. O. + příplatek 300 Kč
Týniště n. O. + příplatek 300 Kč
26.10. (St) - 30.10. (Ne) 2022 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Pokoj 1+0 - Cena za lůžko další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-6 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměNěmecko
MístoBerlín
HotelBerlín, Postupim a tajemný Harz: hrázděný Quedlinburg a Goslar
Pokoj 1+0 - Cena za lůžko
Termín26.10.2022 - 30.10.2022
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...