GO parking
 

 

ID: 766644

Pohoda u Balatonu - POBYTOVÝ S VÝLETY ***

Termín: 12.07. (Ne) - 17.07. (Pá) 2020

Délka pobytu: 6 dní, 5 nocí

Doprava: Autobus / Více odjezdových míst

Strava: Dle programu

Cena: 8 490 Kč

  • Pro rodiny
  • Dovolená u jezera
Poloha

jezero Balaton – levandulový poloostrov Tihany – lázně Balatonfüred – kostel Lébény – opatství Pannonhalma – termální jezero Hévíz – šnečí parlament a zámek Keszthely – hrad Szigliget – sopka Badacsony – město Veszprém - výlet lodí po jezeře - večer v csárdě

Pobyt v hotelu u pláže s výlety do nádherného okolí.

Ideální  pro rodiny s dětmi i cyklisty.

Program

1. den: Odjezd v časných ranních hodinách (Česká Třebová okolo 7.00) směrem Brno, Bratislava, Győr a Balatonfüred.
Poznávání Maďarska začneme ve městě Lébény, kde si prohlédneme románskou baziliku sv. Jakuba z počátku 13. století (400 HUF). Cestou se zastavíme v tradičním korunovačním městě uherských královen Veszprém, kde se projdeme středověkým městem na hradní vrch. Město bylo založené stejně jako Řím na sedmi pahorcích. Odtud se pojedeme ubytovat na poloostrov do Tihany. Poté nás čeká volno na koupání a procházky, individuální večeře s možností ochutnat místní jídla (langoše, palačinky, rybí polévky). 
2. den: Po snídani budeme poznávat jedinečný vulkanický poloostrov Tihány.  Vydáme na procházku po Tihany, odkud se naskýtají nádherné výhledy na kopce severního Balatonu. Vysoko na ostrohu nad jezerem uvidíme staré opatství s nejhezčí balatonskou vyhlídkou, malebný skanzen pod širým nebem s původními domy s rákosovými střechami a s levandulovými krámky, poustevnické domky, vytesané do skály, paprikový dům a možná ještě i fialová levandulová pole, levandulový dům a mnoho voňavých výrobků z této rostliny, která bude právě dokvétat. 
Společná večeře v hotelu. 
3. den: Po snídani začne den určený k odpočinku u jezera Balaton. Navečer vyrazíme do nedalekého lázeňského města Balatonfüred, kde se projdeme po rušné promenádě i parkem. Navečer je možný výlet lodí po jezeře Balaton (2000 HUF). Volno v lázeňském městě, určené k nákupům či na individuální večeři. 
4. den: Po snídani nás čeká celodenní výlet. Cestou uvidíme sopku Badacsony, zastavíme pod mohutnou zříceninou hradu ze 13. století Szigliget, na který vyšplháme, kde se nám  naskytnou krásné výhledy (800 HUF). Navštívíme i blízké Keszthely, kde stojí barokní zámek rodu Festetics s bohatou knihovnou, jízdárnou, překrásnými francouzskými zahradami, sbírkou kočárů, loveckých trofejí a exotickou zahradou. Zájemci mohou navštívit některý ze zámeckých okruhů, nebo se projít po starém městě a  podívat se na Šnečí parlament, sestavený ze 4,5 milionů šnečích ulit ze dna Panonského moře (550 HUF).Nakonec dojedeme do rušných lázní Hévíz, kde se vykoupeme v největším kráterovém termálním jezeře v Evropě s hloubkou 38 m (3200 HUF). Návrat do hotelu na společnou večeři. 
5. den: Snídaně, volný den, s možností koupání, cyklistiky či procházek,  navečer je možné zajistit večeři v typické maďarské csárdě s vínem a  hudbou (500 - 650 Kč/dle zvoleného menu). 
6. den: Po snídani a vyklizení pokojů se vydáme zpět směrem do ČR. Poté po cestě zastavíme u Pannonhalmy (UNESCO), kde se nachází benediktinské opatství sv. Martina, založené v roce 996. Návrat do ČR v podvečerních hodinách (Česká Třebová okolo 19.00), další dle trasy. Program je orientační, může být upraven v závislosti na aktuálním počasí.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v příjemném hotelu ***Aquilo Panoráma a přilehlé vile na břehu zálivu Tihany na Balatonu. Hotel se nachází na klidném a velmi romantickém místě. Hosté mohou využívat vlastní travnatou pláž s malým přístavem, která je jen přes komunikaci. Je možné si za poplatek zapůjčit šlapadla a kola. Hotel má vlastní bar.  Venku je velká terasa s posezením. Na ostrůvku (přimostěném) je posezení a tábořiště. Hotel je vzdálen od centra Tihany asi 2,5 km a 4 km od rušného Balatonfüredu. Nedaleko hotelu jsou i veřejné pláže s několika možnostmi dalšího stravování a lanovým parkem. 

Pokoje jsou vybaveny příslušenstvím, TV, mini lednicí, bezpečnostní schránkou a klimatizací. Většina pokojů nabízí nádherný výhled na záliv Tihany a Balatonfüred, většina pokojů je bez balkonu.

Stravování

5x snídaně (formou bufetového stolu)
2x jednoduchá dvouchodová večeře

Cena zahrnuje

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- všechny autobusové výlety uvedené v programu;

- 5x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu;

- 5x snídani (formou bufetového stolu);

- 2x jednoduchou dvouchodovou večeři
; 

- vstupy na hotelovou pláž včetně použití lehátek;

- wifi;

- služby průvodce;

- pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);

- pobytové taxy (asi 500 HUF = asi 40 Kč / osoba nad 18 let / noc, nutno platit na místě);

- příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 100 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);

- vstupné (15 000 HUF – orientační přepočet v září 2019: 100 HUF = 8 Kč).

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

Další informace

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Doprava

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Svitavy, Letovice, Brno, Bratislava.
+ 300 Kč: Pardubice, Hradec Králové, Holice, Chrudim, Letohrad, Žamberk, Vamberk, Třebechovice, Rychnov nad Kněžnou, Choceň.
Praha, Kolín, Pardubice: na zájemce z těchto měst počkáme po dohodě u konkrétního vlaku (nyní EC 273 Metropolitan - lze měnit dle aktuálního jízdního řádu)  u nádraží v Č. Třebové.

 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody. 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Náš názor

Pohodová dovolená pro celé rodiny v hotelu na pláži s výlety kousek autobusem. Balaton není retro, Balaton rozkvetl...

Náš názor

Pohodová dovolená pro celé rodiny v hotelu na pláži s výlety kousek autobusem. Balaton není retro, Balaton rozkvetl...

12.07. (Ne) - 17.07. (Pá) 2020 - 6 dní, 5 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Dle programu
Autobus/Více odjezdových míst
-8 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMaďarsko
MístoTihany
HotelPohoda u Balatonu - POBYTOVÝ S VÝLETY
Cena za osobu
Termín12.07.2020 - 17.07.2020
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníDle programu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...