GO parking
 

 

ID: 958930

Levandulový víkend u Balatonu ***

Termín: 25.06. (Pá) - 27.06. (Ne) 2021

Délka pobytu: 3 dny, 2 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 4 790 Kč

Popis zajezdu
Tihany Panorama Poloha   jezero Balaton – levandulový poloostrov Tihany – lázně Balatonfüred – porcelánka Herend – opatství Pannonhalma – termální jezero Hévíz – hrad Szigliget – sopka Badacsony – výlet lodí po jezeře –  jeskynní lázně Tapolca   Ubytování je zajištěno v příjemném hotelu ***Aquilo Panoráma a přilehlé vile na břehu zálivu Tihany na Balatonu. Hotel se nachází na klidném a velmi romantickém místě. Hosté mohou využívat vlastní travnatou pláž s malým přístavem, která je jen přes komunikaci. Je možné si za poplatek zapůjčit šlapadla a kola. Hotel má vlastní bar. Venku je velká terasa s posezením. Na ostrůvku (přimostěném) je posezení a tábořiště. Hotel je vzdálen od centra Tihany asi 2,5 km a 4 km od rušného Balatonfüredu. Nedaleko hotelu jsou i veřejné pláže s několika možnostmi dalšího stravování a lanovým parkem.  Pokoje jsou vybaveny příslušenstvím, TV, mini lednicí, bezpečnostní schránkou a klimatizací. Většina pokojů nabízí nádherný výhled na záliv Tihany a Balatonfüred, většina pokojů je bez balkonu. Do rušného Balatonfüredu jezdí od hotelu pravidelná autobusová linka.  V půjčovně u hotelu si lze půjčit kola (4000 HUF/den či 2500 HUF/do 4 hodin) či vodní šlapadla (4000 HUF/hodina). Po poloostrově vede množství turistických cest k různým čedičovým útvarům, na vyhlídky atd.
Program

1. den

Odjezd v časných ranních hodinách (Ústí nad Orlicí okolo 5.30) směrem Brno, Bratislava, Győr a Balatonfüred.
Poznávání Maďarska začneme u Pannonhalmy (UNESCO), kde se nachází benediktinské opatství sv. Martina, založené v roce 996, procházka kolem kláštera a na vyhlídku.

Odpoledne nás čeká město Herend, kde navštívíme porcelánku (3000 HUF), která již více než 190 let produkuje jeden z nejkvalitnějších porcelánů, který využívala i Sisi a František Josef.

Nakonec uvidíme rušné lázně Balatonfüred, kde je možný výlet lodí po jezeře Balaton (cca 1 hod 3000 HUF). Volno v lázeňském městě, určené k procházkám po promenádě i parkem, k nákupům či na individuální večeři. 

Odtud se pojedeme ubytovat na poloostrov do Tihany


2. den

Po snídani nás čeká celodenní výlet. Cestou uvidíme sopku Badacsony, zastavíme pod mohutnou zříceninou hradu ze 13. století Szigliget, na který vyšplháme, kde se nám  naskytnou krásné výhledy (1000 HUF). 

Navštívíme i blízké Keszthely, kde stojí barokní zámek rodu Festetics nazývaný "maďarské Versailles", projdeme si zahrady a zajdeme se podívat na Šnečí parlament, sestavený ze 4,5 milionů šnečích ulit ze dna Panonského moře (550 HUF).

Dojedeme do rušných lázní Hévíz, kde se vykoupeme v největším kráterovém termálním jezeře v Evropě s hloubkou 38 m (3500 HUF).

Návrat na hotel. Procházka k rozkvetlému levandulovému poli, podvečer u Balatonu, nebo v některé z malebných restaurací v Tihány. 


3. den

Po snídani  vyklidíme pokoje a budeme poznávat jedinečný vulkanický poloostrov Tihány. Vydáme se na procházku po Tihany, odkud se naskýtají nádherné výhledy na kopce severního Balatonu. Vysoko na ostrohu nad jezerem uvidíme staré opatství s nejhezčí balatonskou vyhlídkou, malebný skanzen pod širým nebem s původními domy s rákosovými střechami a s levandulovými krámky, poustevnické domky, vytesané do skály, paprikový dům. V Tihány nás vyzvedne autobus a vypravíme se na cestu zpět do ČR.

Cestou navštívíme jezerní jeskyni Tapolca kde se proplujeme podzemím na lodičkách (3000 HUF) .

Návrat do UO okolo 22 hodiny. 

 

Program je orientační, může být upraven v závislosti na aktuálním počasí.

Cena zahrnuje
dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného; všechny autobusové výlety uvedené v programu; 2 x ubytování ve 2–4 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu; 2x snídani (formou bufetového stolu) ve vlastní restauraci s terasou; wifi; služby průvodce; pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (350 Kč dospělý, 75 Kč dítě do 15 let, 700 Kč senior nad 70 let); pobytové taxy (asi 500 HUF = asi 40 Kč / noc/ osoba nad 18 let / noc, nutno platit na místě); příplatek za jednolůžkový pokoj: 800 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit); vstupné (15 000 HUF: 100 HUF = 8 Kč)
Odjezdy
Česká Třebová
Ústí nad Orlicí
Pardubice + příplatek 300Kč
Vysoké Mýto - základní trasa
Svitavy - základní trasa
Litomyšl - základní trasa
Hradec Králové + příplatek 300Kč
Lanškroun - základní trasa
Chrudim + příplatek 300Kč
Bratislava - základní trasa
Brno
Břeclav
Holice + příplatek 300 Kč
Kostelec n. O. + příplatek 300 Kč
Letohrad + příplatek 300 Kč
Třebechovice p. O. + příplatek 300Kč
Týniště nad Orlicí + příplatek 300 Kč
Vamberk + příplatek 300Kč
Žamberk + příplatek 300Kč
25.06. (Pá) - 27.06. (Ne) 2021 - 3 dny, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Pokoj 1+0 - Cena za lůžko další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-4 790 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMaďarsko
MístoTihany
HotelLevandulový víkend u Balatonu
Pokoj 1+0 - Cena za lůžko
Termín25.06.2021 - 27.06.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...