GO parking
 

 

ID: 1037678

LETECKY na Kanáry - Barevné Lanzarote, Fuerteventura a Graciosa ***

Termín: 03.10. (Út) - 10.10. (Út) 2023

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 28 490 Kč

Popis zajezdu
Caybeach Sun Ubytování: ve 3 hvězdičkovém resortu Caybeach Sun  v letovisku Playa Blanca na teplém jihu ostrova. Nedaleko je centrum rybářské vesnice i krásné pláže.  Hotel apartmánového typu situovaný v upravených palmových zahradách s nádhernými venkovními bazény (cca 5 bazénů - venkovní, vnitřní, dětské...)  a tenisovými kurty, cca 600 m od pláže. Pokoje jsou 2 - 3 lůžkové s příslušenstvím, TV/sat., WiFi zdarma, klimatizace, fén, telefon, balkon/terasa. Každý apartmán se skládá z oddělené ložnice a obývacího prostoru s vybaveným kuchyň koutem (lednička, kávovar, mikrovlnná trouba). Možnost ubytování i třetí osoby v obývacím prostoru na rozkládací pohovce. Lze ubytovat i 2 dospělé a 2 děti.  Vybavení a služby hotelu: bazény, bary, restaurace, wellness, masáže, dětské hřiště, tělocvična, volejbalové hřiště, miniklub. 
Program

1. den

úterý

odlet z Prahy na Lanzarote dle letového řádu Smartwings, předpokládaný odlet ve 12.00 hod. Již před odletem se na letišti v Praze setkáte s průvodkyní.  Po příletu transfer na ubytování do hotelu v letovisku Playa Blanca na jihu ostrova, ideální místo k odpočinku, opalování, procházkám, ale i k poznávání ostrova.

Letovisko se nachází v blízkosti NP Timanfaya a krásných pláží Papagayo. Tato část ostrova je nejteplejší částí ostrova. 

Ubytování na 7 nocí v *** hotelu v Playa Blanca, v hotelu Caybeach Sun, večeře. 


2. den

středa

dopoledne informační schůzka s průvodcem a úhrada vybraných výletů, procházka turistickou zónou Playa Blanca - pobřežní promenáda u místních pláží, jeden z nejkrásnějších přístavů na Kanárských ostrovech – Marina RubiconCastillo del Aguila – obranná věž. Odpočinek na plážích, koupání.


3. den

čtvrtek

individuální volno nebo fakultativní celodenní výlet po ostrově Lanzarote s lokální průvodcem. Ranní zastávka na břehu oceánu u smaragdového jezera El Golfo. 

Dále pokračujeme do NP Timanfaya, kterému se také říká Montaňas del Fuego (Ohňové hory). Prezentace vulkanické činnosti a unikátní projížďka mezi vulkány je nezapomenutelný zážitek. Jedinečná je zde i místní restaurace, kde se přípravují pokrmy na „sopečném grilu“. 

V centru ostrova si odpočineme u Monumento del Campesino – jedinečný komplex lávového tunelu s restaurací (možnost oběda, není zahrnut v ceně), ukázka výroby lanzarotských suvenýrů umístněné v tradiční kanárské architektuře s uměleckým dílem Césara Manriqua. Následuje průjezd celým ostrovem na severní výběžek.

Během cesty nás čekají jedinečné scenérie například Údolí tisíce palem. Jedním z nejkrásnějších zážitků bude vyhlídka Mirador del Río, kterou navrhl César Manrique a která nabízí úchvatný výhled na sousedníostrov La Graciosa

Vrcholem výletu je prohlídka Jameos de Agua – sopečný tunel s jeskyní, koncertní síní a solným jezírkem. Ze vzniklých jeskynních prostor zde udělal César Manrique "jedno z nejkrásnějších míst na světě". Pří zpáteční cestě zastávka s ukázkou pěstování a užití Aloe Vera.

Cena výletu 40 € + 24 € vstupy, doporučujeme. 


4. den

pátek

Odpočinek u moře, individuální volno, koupání, doporučujeme pěší procházku na pláž Playa Papagayo.
Pro aktivní zájemce jsou připraveny fakultativní výlety s místní agenturou dle aktuální nabídky.
Např.: Výlet na sousední, přírodně zachovalý, ostrůvek LA GRACIOSA, kam se přemístíme místní lodní dopravou ze severu Lanzarote. Na Graciose nasedneme na luxusní katamarán a vyhlídkovou plavbou se dostaneme z hlavního města Caleta de Sebo až na pláž Playa Francesa. Zde loď zakotví a my si budeme moci užívat vodních aktivit jako kanoi, šnorchlování nebo se prostě jen opalovat na pláži.

Oběd včetně nealkoholických nápojů, piva a sangrie v ceně výletu cca 70 Eur. 

Druhá varianta výletu - katamaránem kolem nejkrásnější pláže Playa del Papagayo. Autobusem se přemístíme do turistického letoviska Puerto de Carmen, odkud vyplouvá moderní katamarán na 4 hod. výlet kolem pobřeží, kolem nejkrásnější pláže ostrova. Loď zakotví na širém moři a hosté mohou využít vodních aktivit, např. kanoi a šnorchlování. Oběd včetně nealkoholických nápojů, piva a sangrie v ceně cca 70 Eur.


5. den

sobota

Celodenní fakult. výlet na OSTROV FUERTEVENTURA. Ráno pěší procházka do přístavu v Playa Blanca. Poté přejedeme trajektem s průvodcem na ostrov Fuerteventura (cca 45 min.), pokud budeme mít štěstí můžeme spatřit i delfíny.

Autobusem se přesuneme do města La Oliva, kde sídlila vojenská správa ostrova – v pevnosti "Casa de los Coroneles" (Dům plukovníků). Cesta vede dále kolem posvátné hory původních obyvatel - Tindaya.

Pokračujeme přes vrcholky hor do původního hlavního města Betancuria. Zde si prohlédneme malebné centrum a kostel patronky ostrova sv. Marie. Návrat na sever na písečné duny Corralejo, cca 1 hod. přestávka na koupání, focení a návrat do přístavu a trajektem zpět do Playa Blanca.

Cena výletu 90 € (vč. 40 € trajekt). 


6. den

neděle

Odpočinek u moře, individuální volno, koupání. Pro zájemce výlet místní dopravou na tradiční řemeslné nedělní trhy do bývalého hl. města ostrova TEGUISE, kde lze koupit řadu typických suvenýrů. 

Prohlédneme si i historické centrum města  – malá oáza nízkých budov kolem centrálního náměstí, obklopená pláněmi středního Lanzarote. 

Zastávka v Arrecife, hlavní a největší město ostrova, které si však dokázalo uchovat atmosféru starých časů a to především ve svém historickém centru. To je protkáno uzoučkými uličkami, které ústí na malá náměstí s příjemnými kavárnami. Cena dopravy cca 20 €. 


7. den

pondělí

Skryté krásy ostrova - celodenní fakultativní výlet pro ty co chtějí ostrov prozkoumat ještě důkladněji. Ranní odjezd na sever ostrova do Cuevas del Verde (Zelené jeskyně), 1 hod. organizovaná procházka i s místním průvodcem v úžasné spleti lávových tunelů, podzemních jezer a koncertní síní.

Poté nás čeká Lagomar, unikátní dům postavený ve vulkanickém lomu - jedinečný dům Omara Sharifa v jeskyních s jezírkem.

Krátký přejezd k Nadaci Cesara Manrigue. Zastávka ve fascinující zóně vinic La Geria s obědem.

Cena výletu 40 € + 16 € vstupy. 

Na závěr výletu  neopakovatelná atmosféra silného příboje a průduchů v lávovém pobřeží Los Hervideros.

Krátká zastávka u Salinas de Janubio – solné laguny s tradičním způsobem získávání soli.


8. den

úterý

Snídaně, volno dle odletu z Lanzarote. Transfer na letiště a odlet do ČR, předpokládaný přílet letu Smartwings ve 22.30 hod do Prahy.

Cena zahrnuje
zpáteční letenky, přímý let Praha - Lanzarote se Smartwings; 1x odbavované zavazadlo do hmotnosti 23 kg a kabinové zavazadlo dle podmínek dané letecké společnosti; 7x ubytování ve 2 lůžkových pokojích s kuchyňským koutem, s možností přistýlky v hotelu 3* s bazény; 7x bufetová snídaně; 7x bufetová večeře; transfer letiště – hotel – letiště na Lanzarote; česky mluvícího delegáta a průvodce po celou dobu zájezdu; pobytovou taxu; pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh ERV pojišťovny Comfort: děti do 17 let 350 Kč, dospělí 700 Kč, senior 70+ 1400 Kč); pojištění storna zájezdu 5% z ceny zájezdu k pojištění LV; pojištění Nouzové situace (karanténa, náhradní ubytování, náhradní doprava): 140 Kč/zájezd; fakultativní výlety a vstupy s lokálním průvodcem; jednolůžkový pokoj za příplatek 6.900 Kč/osoba/ 7 nocí; transfer na letiště a zpět v ČR - 2 200 Kč po trase ČT - Lit - VM - HK - Pce - Pha;
03.10. (Út) - 10.10. (Út) 2023 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Pokoj 2+0 - Cena za lůžko další typy pokojů
Polopenze
Letecky/Praha
-5%28 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměKanárské ostrovy
MístoPlaya Blanca
HotelLETECKY na Kanáry - Barevné Lanzarote, Fuerteventura a Graciosa
Pokoj 2+0 - Cena za lůžko
Termín03.10.2023 - 10.10.2023
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...