GO parking
 

 

ID: 771482

Neapolský záliv s prohlídkou Říma - POBYT S VÝLETY ****

Termín: Není vybrán.

  • Wellness
  • WiFi
Poloha

Řím – Vatikán – Vesuv – Neapol – Pozzuoli – Solfatara – Pompeje – Herculaneum – Flegrejská pole – Cumae – Capri – Anacapri – Caserta

Odpočinek u moře v Kampánii, spojený s poznáváním nejvýznamnějších historických lokalit ve stínu Vesuvu.

Program

1. den: Odjezd v ranních hodinách (Česká Třebová v 7.00) směrem Praha, Rozvadov, Innsbruck, Bologna, Řím.

2. den: Časně ráno přijedeme na okraj Říma, odkud se metrem přesuneme do centra. Čeká nás celodenní prohlídka hlavního města Itálie (UNESCO), během níž uvidíme Koloseum, Forum Romanum, Pantheon, Španělské schody, památník Viktora Emanuela II., fontánu di Trevi, náměstí Piazza Navona, …

K večeru odjedeme do hotelu Golden Tulip Resort v Marina di Castello nedaleko Neapole, kde nás čeká večeře.

3. den: Po snídani následuje volný den, určený ke koupání, poznávání okolí a relaxaci v hotelu, večeře.

4. den: Po snídani vyrazíme na výlet do Pompejí (UNESCO). V tomto velkolepém antickém městě, které bylo zakonzervováno výbuchem Vesuvu v roce 79 n. l., nás čeká více jak dvouhodinová prohlídka s místním průvodcem.

Místními autobusy poté vyjedeme sopku Vesuv, na sopku, která stále dýchá, kde si vychutnáme výhledy na Neapolský záliv, a snad budeme mít i možnost podívat se do jejího 300 m hlubokého kráteru.

V případě, že výjezd nebude možný (sopka je stále aktivní), navštívíme Herculaneum, které bylo postiženo stejným výbuchem jako Pompeje a zůstalo neuvěřitelně zachovalé. Návrat do hotelu na večeři.

5. den: Po snídani se autobusem přesuneme do Neapole (UNESCO). Místní průvodce nám během prohlídky města ukáže královský palác Palazzo Reale, hrad Castel Nuovo, historické jádro Centro Storico i to, proč „krásná je Neapol”.

Cestou zpět navštívíme město Pozzuoli, kdysi jeden z nejdůležitějších přístavů Římské říše s jedním z nejzachovalejších amfiteátrů. 

Bude-li přístupná, podíváme se i do kráteru činné sopky Solfatara o průměru 770 m na Flegrejských polích (jedna z nejnebezpečnějších oblastí světa), na jehož dně bublá bahno a uniká sirná pára. 

Zastavíme i v Cumae na místě, kde věštila Sibyla a kde lze vidět vykopávky starořecké kolonie z 8. století př. n. l. Návrat do hotelu na večeři.

6. den: Po snídani vyplujeme lodí z přístavu v Neapoli na jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrhénském moři, na Capri, odkud se nám po celý den budou otvírat nádherné výhledy na průzračně modré moře a pobřeží Neapolského zálivu. 

Navštívíme tu malebná městečka Capri a Anacapri a ujít si nenecháme ani římskou vilu císaře Tiberia Jovis. Na ostrově se lze i vykoupat.

Pro zájemce je možná návštěva Modré jeskyně či výlet lodí kolem ostrova.

Odpoledne návrat do Neapole, odkud nás autobus odveze do hotelu, kde na nás bude čekat večeře.

7. den: Po snídani nás čeká půldenní výlet do barokního královského zámku dynastie Bourbonů Caserta (UNESCO), který je díky svým krásným zahradám s fontánami přezdívaný Italské Versailles. Po prohlídce návrat do hotelu, volno, večeře.

8. den: Po snídani vyklidíme pokoje a odjedeme na okraj Říma a potom opět metrem do centra města. Tentokráte se zaměříme především na Vatikán. Uvidíme náměstí a baziliku svatého Petra, Andělský hrad, zájemci pak mohou navštívit Vatikánská muzea včetně Sixtinské kaple či zajít si do jiných římských památek nebo na večeři. K večeru odjezd zpět do ČR.

9. den: Návrat do ČR v odpoledních až večerních hodinách (Praha okolo 18.00), další dle trasy.

Ubytování

****Hotel Golden Tulip Resort Marina di Castello leží mezi borovicovým lesem a Středozemním mořem, v klidné zóně mezi Neapolí a Casertou. Má dětský a velký bazén, oba zdarma k použití, vybavený lehátky a slunečníky (také zdarma k využití). Hotel má fitcentrum, dvě restaurace, bar, golfové hřiště, tenisové kurty, wellness, wifi, klimatizaci. Resort leží kousek od pláže (světlý písek), plážový servis se platí, ale není povinný. Nedaleko je malý obchůdek s potravinami.

Pokoje (převážně s balkonem) jsou vybavené klimatizací, TV, fénem, trezorem.

Stravování

- 6x snídaně (formou bufetového stolu);

- 6x večeře (3 chodové servírované menu)

Cena zahrnuje

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- 6x ubytování ve 2–4 lůžkovém pokoji s příslušenstvím ve ****hotelu;

- 6x snídani (formou bufetového stolu);

- 6x večeři (3 chodové servírované menu);

- využití bazénů, slunečníků a lehátek u bazénu;

- autobusové výlety dle programu;

- služby českého průvodce (v plánu Lenka Čížová);;

- pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

- pojištění léčebných výloh Allianz pojišťovny, a. s. (360 Kč dospělý, 180 Kč dítě do 15 let, 720 Kč senior nad 70 let);

- pobytové taxy (asi 2,5 €/os./noc/osoba nad 12 let, nutno platit na místě);

- příplatek za jednolůžkový pokoj 4.000 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);

- vstupné (asi 170–230 €)

Pompeje + audioprůvodce (18 €), Pozzuoli + Cumae (5 €), Pozzuoli Solfatara (8 €), Herkulaneum (12 €), Vesuv - autobusy + vstup (26 €), Caserta zámek + park (18 €)

Capri: trajekt (40 €), autobusy po Capri (10 €), Modrá jeskyně (21€), plavba kolem Capri (18 €) - vše nelze stihnout

Řím: Koloseum + Forum Romanum + Palatin (15 €), Vatikánská muzea (20 €), doprava metrem po Římě (8 €),

- služby místního italský průvodce (slovensky hovořící) v Pompejích, Capri, Neapoli, Cumae, Pozzuoli (celkem asi 25 €/osoba v případě že se účastní všichni. V případě nižší účasti bude částka přepočítána.). V těchto lokalitách je místní průvodce nezbytný. 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

Doprava

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Plzeň;

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Chrudim, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.
+ 400 Kč/os.: Náchod, Česká Skalice, Nové Město nad Metují, Opočno, Dobruška, Červený Kostelec, Trutnov, Dvůr Králové nad Labem, Havlíčkův Brod, Moravská Třebová, Hlinsko, Polička, Rychnov nad Kněžnou, Chlumec nad Cidlinou, Přelouč.
 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody. 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Další informace

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Náš názor

Dovolená pro všechny milovníky historie a krásných míst, všechny výlety již v ceně. 

Náš názor

Dovolená pro všechny milovníky historie a krásných míst, všechny výlety již v ceně. 

Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...