GO parking
 

 

ID: 1031615

Švýcarští velikáni a nejkrásnější zahrady u Lago Maggiore ***

Termín: 02.07. (Ne) - 09.07. (Ne) 2023

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 11 390 Kč

Popis zajezdu
Residence dei Fiori Ubytování Ubytování je zajištěno v ***hotelu Residence dei Fiori, Baveno Hotel je zvláštního palvačového typu uprostřed zástavby, je vybaven restaurací, barem, wifi. Má výbornou polohu, kousek od centra Bavena, 100 m od přístavu a cca 400 m od pláže. Baveno má mnoho honosných domů, baptiserium z 5. století a románský kostel. Velmi pěkné letovisko s pobřežní promenádou a četnými bary. Z pobřeží jsou výhledy na Boromejské ostrovy.  Pokoje jsou vybaveny příslušenstvím, fénem, satelitní TV, wifi, mini barem, klimatizací a některé i balkonem. Strava 5x snídaně (buffet); 5x večeře (tříchodové);
Program

1. den

Odjezd v podvečerních hodinách (Česká Třebová okolo 18.00) směrem Praha, Rozvadov, Mnichov, Bregenz.


2. den

Ráno přijedeme do Švýcarska k Vierwaldstätskému jezeruNejstrmější lanovkou na světě vyjedeme do horského střediska Stoos, kam nesmí auta.

Tato nová lanovka je naprostým unikátem, neboť originální vagónky ve tvaru sudů zajišťují, že cestující zůstanou ve vzpřímené poloze i při stoupání pod úhlem až 47,7 stupňů. Ze Stoosu mohou zájemci pokračovat sedačkovou lanovkou až na dechberoucí jezerní a ledovcové vyhlídky na Fronalpstocku (1 922 m n. m.).

Z těchto výšek, kde zrovna budou kvést koberce květů, si prohlédneme Lucernské jezero a mnoho dalších jezer, hory Rigi a Pilatus, a dokonce i louku Rütli, kde v roce 1291 vzniklo Švýcarsko.
Po břehu Vierwaldstattského jezera přejedeme po silnici Axenstrasse, vyhloubené ve skalách nad jezerem, zastavíme v obci Altdorf a podíváme se na náves, kde Vilém Tell střílel na jablko umístěné na hlavě jeho 6-ti letého syna.  Podjedeme pod  Gotthardským průsmykem hlavní alpský masív a pod alpskými velikány a podél jezera dojedeme na ubytování do města Baveno.

Baveno leží na břehu největšího a nejhlubšího alpského jezera Lago Maggiore, koupání a večeře.


3. den

Po snídani vyrazíme na výlet do blízkého okolí, prohlédneme lázeňské městečko Stresa, plné obchůdků, starých uliček a náměstíček.

Možnost návštěvy nádherných zahrad a parku Pallavicino  s mini ZOO.  

Návrat na ubytování, možnost prozkoumání prastarých částí Bavena, procházek po promenádě a koupání, večeře.  


4. den

Po snídani nás čeká výlet lodí na nedaleké Boromejské ostrovy - Isola Bella s překrásným palácem Boromejských s jedinečnými terasovitými zahradami, Isola Madre zahradní ostrov s mnoha rostlinami, botanickou zahradou, pávy a papoušky a Isola Pescatorri s duchem rybářské vesnice s velmi pěkným výhledem, příjemným městečkem. Jediný trvale osídlený z Boromejských ostrovů. Večeře. 
 


5. den

Po snídani  zájemce čeká výlet k nedalekému malebnému alpskému jezeru Lago d' Orta a jeho nejkrásnějšího letoviska Orta San Giulio pod Svatou horou, součástí letoviska je i malebný ostrůvek San Giulio. Procházka historickým městečkem, pro zájemce plavba lodí ke kostelíku. Také lze vystoupat krásným parkem s výhledy na Svatou horu. 

Odpoledne zastavíme ve městě Verbania a navštívíme nejkrásnější botanickou zahradu u VIlly Taranto,plnou květin a úžasných výhledů na jezero. 


6. den

 Po snídani nás opět čeká cesta lodí přes jezero, do města Laveno, kde vystoupáme k dolní stanici lanovky Funivia Lago Maggiore a vyjedeme na Sasso del Ferro, odkud se nám naskytnou překrásné výhledy, z nejkrásnější terasy na jezero a alpské velikány v pozadí,  návrat na hotel, užijeme si podvečer v malebném Bavenu. 


7. den

 Po snídani vyklidíme pokoje a vyrazíme zpět do Švýcarska, do kantonu Ticino, do hlubokého údolí Val Verzasca, které nám pro svoji krásu vyrazí dech.

V městečku Lavertezzo se projdeme po slavném kamenném obloukovém mostě přes průzračnou řeku pod vysokými alpskými masívy. Možnost vykoupání.

Cestou zastavíme u přehrady Vogorno podívat se na místa odkud dokáže skočit jen James Bond. 

Zastávka ve městě 3 hradů - Bellinzona (UNESCO),  procházka krásnými starými uličkami, ke hradu Castel Grande, nad sebou uvidíme i Castello di Montebello či Castello di Sasso Corbaro, povíme si o jejich podivuhodné historii, dáme si i čas na večeři.

K večeru odjezd zpět do ČR.


8. den

Návrat do ČR v ranních hodinách (Česká Třebová okolo 8.00), další dle trasy.

Cena zahrnuje
dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného; výlety dle programu; 5x ubytování ve 2–4 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu Residence del Fiori Baveno; 5x snídaně (buffet); 5x večeře (tříchodové); služby průvodce; pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh ERV pojišťovny Standard + Covid; pojištění storna zájezdu 5% z ceny zájezdu k pojištění LV; pobytové taxy (asi 2 €/os./noc, nutno platit na místě); příplatek za jednolůžkový pokoj 2 800 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit); vstupné, lanovky, loďě (cca 40 CHF a 80 €);
Odjezdy
Česká Třebová
Praha
Pardubice
Hradec Králové
Ústí nad Orlicí
Vysoké Mýto
Holice
Litomyšl
Chrudim
Žamberk + 300Kč, směr Praha
Plzeň
Rozvadov
Poděbrady OMV
Vamberk + 300Kč, směr Praha
Svitavy+ 300Kč, směr Praha
Choceň + 300Kč, směr Praha
Beroun - OMV dálnice
Kostelec n. O. + 300Kč, směr Praha
Lanškroun + 300Kč, směr Praha
Letohrad + 300Kč, směr Praha
Třebechovice p. O. + příplatek 300 Kč
Týniště n. O. + příplatek 300 Kč
02.07. (Ne) - 09.07. (Ne) 2023 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Pokoj 2+0 - Cena za lůžko další typy pokojů
Polopenze
Autobus
-5%11 390 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoBaveno
HotelŠvýcarští velikáni a nejkrásnější zahrady u Lago Maggiore
Pokoj 2+0 - Cena za lůžko
Termín02.07.2023 - 09.07.2023
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...