GO parking
 

 

ID: 1032250

Švýcarsko - Italské Alpy - Bernina Express a Passo Tonale ***

Termín: 21.06. (Pá) - 25.06. (Út) 2024

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 7 490 Kč

Popis zajezdu
La Roccia Hotel La Roccia Rodinný ***hotel La Roccia se nachází u silniční spojnice mezi Passo Tonale a Ponte di Legno asi 3 km pod Passo Tonale. Mezistanice lanovky spojující Ponte a Tonale je vzdálená asi 250 m. Od hotelu je krásný výhled na Presenu a údolí Val Camonica. Vybavení: ***hotel s recepcí, společenskou místností, restaurací a barem, wifi v lobby. Pokoje: útulné, zařízené dřevěným nábytkem, vybavené TV, trezorem, fénem a příslušenstvím (WC a sprchový kout či vana), zřídka balkon. Čtyřlůžkové pokoje jsou s palandou. Stravování: formou polopenze. Snídaně kontinentální bufet včetně nápojů, večeře formou tříchodového menu se salátovým bufetovým stolem.
Program

1. den

Odjezd ve večerních hodinách (Česká Třebová okolo 20.00) směrem Praha, Rozvadov a Mnichov.


2. den

Časně ráno přijedeme přes Brennerský průsmyk a Bolzano do širokého údolí řeky Adiže. Zastavíme ve staroslavném městě Trento, dějišti Tridentského koncilu.

Projdeme se centrem města pod starým hradem, mezi historickými paláci na Piazza Duomo ke katedrále San Vigilio.

Poté vyjedeme lanovkou vysoko nad údolí, na panoramatickou terasu na Sardagnu s úžasnými výhledy na široké úrodné údolí Adiže v pozadí s alpskými velikány. 

K večeru dojedeme krásným údolím Val di Sole mezi třítisícovými vrcholy pod Passo Tonale na ubytování a čeká nás večeře.


3. den

Po snídani vyjedeme kabinovou lanovkou  do říše sněhu a ledu do výšky nad 3 000 m n.m. na ledovec Presena, odkud se naskytnou překrásné výhledy na jižní Alpy a Adamello Brenta. Uvidíme zasněžené vrcholy, nedaleké Adamello i Presanellu, ledovce i četná ledovcová jezírka nádherné barvy. 

V poledne se projdeme v sedle Passo Tonale, známém lyžařském středisku s četnými obchody a restauracemi.

Odpoledne  přejedeme do letoviska Ponte di Legno, kde zájemci vyjedou sedačkovou lanovkou k jezírku Valbione do srdce Národního parku Adamello Brenta, a pokud to počasí dovolí až na Corno d`Aola (1 920 m n. m.), na vyhlídku kde bude "na dosah" samotné Monte Adamello (3 354 m n. m.) a z terasy restaurace úžasný výhled na celou oblast Passo Tonale. Kdo již nebude chtít vyrazit dále druhou lanovkou, může zůstat v městečku Ponte di Legno. Na hotel se vrátíme na večeři. 


4. den

Ráno po snídani opustíme hotel a pojedeme údolím Val Camonica přes Apricu do Tirana, kde si prohlédneme staré město a dáme čas na oběd. Odpoledne zájemci nasednou na slavný Bernina Express a projedou celou trasu panoramatického vlaku (UNESCO). Čeká nás trasa nejslavnějšího z vlaků: 122 km z Itálie do Švýcarska, 55 tunelů a 196 mostů.

Nejprve vystoupáme kruhový viadukt Brusio  a na masiv Berniny (Piz Bernina 4 050 m n. m. je jediná čtyřtisícovka východních Alp), kolem ledovcového jezera Lago BIanco, přes Ospizio Bernina, kde je nejvyšší bod trasy vlaku ve 2 253 m n. m., a sjedeme do švýcarského Engadinu v údolí Innu.

Po průjezdu velkolepé Pontresiny a okolo Svatého Mořice vjedeme tunelem Albula do dalšího masivu, kde nás čeká divoká soutěska AlbulaLandwasserský viadukt  (technický zázrak je 70 metrů vysoký a mizí přímo v tunelu). Cestu skončíme po cca 4 hodinách v Churu, nejstarším městě Švýcarska.

Tady na nás bude čekat autobus, který sem přijede přes Julier Pass. S průvodcem ještě půjdeme nakouknout na  překrásné historické centrum Churu.  

Večer  přejedeme do Rakouska a poté zpět do ČR.


5. den

Návrat do ČR v nočních až ranních hodinách (Česká Třebová okolo 8.00–9.00), další dle trasy.

Cena zahrnuje
dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného; 2x ubytování ve 2-4lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu La Roccia Passo Tonale; 2x snídaně (formou bufetového stolu); 2x večeře (tříchodové menu, salátový bufet); služby průvodce; pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh ERV pojišťovny Standard; pojištění storna zájezdu 5% z ceny zájezdu k pojištění LV; pobytové taxy (asi 2 €/os./noc, nutno platit na místě); příplatek za jednolůžkový pokoj: 1600 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit); vstupné a jízdné (asi 80 €); jízdenku na Bernina Express z Tirana do Churu (asi 70 CHF). Jízdenku je nutné objednat předem. Cesta trvá více jak 4 hodiny. Jestliže o ni máte zájem, uveďte to prosím do smlouvy. Její cenu zaplatíte v CHF průvodci v autobuse.
Odjezdy
Česká Třebová
Praha
Pardubice
Vysoké Mýto
Hradec Králové
Ústí nad Orlicí
Litomyšl
Holice
Plzeň
Žamberk + 300 Kč, směr Praha
Rozvadov
Poděbrady (OMV)
Vamberk + 300 Kč, směr Praha
Choceň + 300 Kč, směr Praha
Svitavy+ 300 Kč, směr Praha
Beroun (OMV)
Chrudim + 300 Kč, směr Praha
Kostelec n. O. + 300 Kč, směr Praha
Lanškroun + 300 Kč, směr Praha
Letohrad + 300 Kč, směr Praha
Třebechovice p. O. + 300 Kč
Týniště n. O. + 300 Kč
21.06. (Pá) - 25.06. (Út) 2024 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Pokoj 2+0 - Cena za lůžko další typy pokojů
Polopenze
Autobus
-6%7 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoTonale/Ponte di Legno
HotelŠvýcarsko - Italské Alpy - Bernina Express a Passo Tonale
Pokoj 2+0 - Cena za lůžko
Termín21.06.2024 - 25.06.2024
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...