GO parking
 

 

ID: 448058

Velká dolomitská cesta ***

Termín: 14.06. (Pá) - 18.06. (Út) 2019

Délka pobytu: 5 dní, 2 noci

Doprava: Autobus / Více odjezdových míst

Strava: Snídaně

Cena: 4 490 Kč

Poloha

Brixen – Messnerovo muzeum na vrcholu Kronplatz – jezera Pragser Wildsee, Misurina a Karersee – Col de Varda – Drei Zinnen / Tre Cime di Llavaredo – Cortina d´Ampezzo – Velká dolomitská cesta – Passo di Falzarego – Passo Pordoi – dolomitské masivy Cristallo, Sorapis, Tofana, Monte Pelmo, Marmarole, Marmolada, Sella, Sasso Lungo, Cadini, Monte Piano, Paternkofel

V čase, kdy Dolomity kvetou, aneb romantika na Misurině.

Program

1. den: Odjezd ve večerních hodinách (Česká Třebová okolo 20.00), směr Praha, Rozvadov, Mnichov.

2. den: Ráno příjezd do Brixenu, kde nás čeká návštěva starého biskupského města a procházka k exilovému domku K. H. Borovského. Přejezd pod Kronplatz. Zájemci vyjedou lanovkou na horu, která je sídlem mýtické královny Dolomit, a podívají se do nového muzea Reinholda Messnera, jehož budovu navrhla architektka Zaha Hadid.

Přejezd k legendárnímu jezeru Pragser Wildsee, kde dle legendy leží poklad Fanů. Procházka kolem jezera v srdci národního parku Fanes-Sennes-Prags. Dojezd na ubytování kousek od jezera Misurina, pod Monte Piano. Pro zájemce večeře.

3. den: Po snídani strávíme dopoledne u jezera Misurina. Je možné vyjet lanovkou na Col da Varda, přímo nad jezero Misurina, odkud se nabízí překrásné výhledy na půl Dolomit, včetně masivů Marmarole, Tofana, Sorapis, Cristallo, Cadini, ...

V poledne výjezd autobusem panoramatickou placenou silnicí přímo pod slavné Věže lavarédské (Drei Zinnen / Tre Cime di Lavaredo 3 003 m n. m.). Zájemci si mohou tento nádherný skalní útvar obejít po turistickém chodníku (uvidíme Monte Piano, Paternkofel i místa tvrdých válečných střetů, střílny, bunkry, ...). Vybrat si tu lze z různě dlouhých tras dle kondice či aktuální chuti. Nabízejí se i fyzicky nenáročné cesty, zvládne to téměř každý. Navíc je vše v plném květu a otevírají se výhledy na polovinu Dolomit. K večeru návrat do hotelu, pro zájemce večeře.

4. den: Po snídani nás čeká Velká dolomitská cesta. Projedeme celou proslulou trasu z Cortiny až do Bolzana. Pod masivy Cristallo a Sorapis projedeme do malebné Cortiny d'Ampezzo. Tady na nás čeká procházka horským městem, obklopeným třítisícovou horou z každé světové strany.

Kolem legendárních míst 1. světové války přejedeme do sedla Passo Falzarego (2 105 m n. m), uvidíme Col di Lana, Cinque Torri i Marmoladu a vystoupáme do sedla Passo Pordoi (2 239 m n. m.). Zájemci vyjedou lanovkou na Terasu Dolomit Sass Pordoi (2 952 m n. m.) v masivu Sella s nejkrásnějším výhledem na Dolomity a jejich nejvyšší horu Marmoladu. Za obzvláště jasného počasí je vidět až Jadran.

Průjezd přes Canazei pod Sasso Lungo a údolím Val di Fassa výjezd k jezeru Karersee, kde se otevře poslední úchvatný výhled na dolomitský útvar Latemar a Rosengarten. K večeru odjezd do ČR.

5. den: Návrat do ČR v časných ranních hodinách (Praha okolo 4.00), další dle trasy.

Ubytování

2x ubytování ve 2 lůžkovém pokoji s příslušenstvím s možností přistýlky nedaleko jezera Misurina

Stravování

2x snídaně (formou kontinentálního bufetu) s možností dokoupení večeří.

Doprava

Zájezdovým autobusem s WC a klimatizací

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Plzeň;

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Chrudim, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.
+ 400 Kč/os.: Náchod, Česká Skalice, Nové Město nad Metují, Opočno, Dobruška, Červený Kostelec, Trutnov, Dvůr Králové nad Labem, Havlíčkův Brod, Moravská Třebová, Hlinsko, Polička, Rychnov nad Kněžnou, Chlumec nad Cidlinou, Přelouč.
 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody. 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Cena zahrnuje

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- 2x ubytování ve 2 lůžkovém pokoji s příslušenstvím s možností přistýlky nedaleko jezera Misurina;

- 2x snídani (formou kontinentálního bufet);

- služby průvodce;

- pojištění CK proti úpadku.

 
Cena nezahrnuje

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);

- příplatek za 2 večeře 1 000 Kč;

- pobytové taxy (asi 2 €/os./noc, nutno platit na místě);

- příplatek za jednolůžkový pokoj 600 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);

- vstupné a jízdné na lanovky (asi 70 €).

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

Další informace

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Náš názor

Pohodový, vychytaný program s ubytováním na překrásném místě a lehkou turistikou. Určitě načerpete mnoho energie. 

Náš názor

Pohodový, vychytaný program s ubytováním na překrásném místě a lehkou turistikou. Určitě načerpete mnoho energie. 

14.06. (Pá) - 18.06. (Út) 2019 - 5 dní, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj s příslušenstvím s možností přistýlky
Snídaně
Autobus/Více odjezdových míst
-4%Last minute4 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoItálie
HotelVelká dolomitská cesta
2 lůžkový pokoj s příslušenstvím s možností přistýlky
Termín15.06.2019 - 17.06.2019 - s dopravou 14.06.2019 - 18.06.2019
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...