GO parking
 

 

ID: 751830

Velikonoce v Provence a na Azurovém pobřeží s jógou ***

Termín: 17.04. (St) - 22.04. (Po) 2019

Délka pobytu: 6 dní, 3 noci

Doprava: Autobus / Více odjezdových míst

Strava: Bez stravy

Cena: 5 990 Kč

  • Romantic
  • Vzdálenost od moře - více
    více
Poloha

Marseille – pevnost If – Frioulské ostrovy – přírodní rezervace Camargue – Saintes-Maries-de-la-Mer – ornitologický park Camargue - Aigues-Mortes – Arles – Aix-en-Provence – Cannes – Saint-Paul-de-Vence – Nice – Èze - parfumerie Fragonard

Ubytování v hotelu přímo uprostřed přírodní rezervace Camargue (v romantickém prostředí bývalého cisterciáckého opatství) a v Nice, v jednoduchém hotelu.

2x denně možnost cvičení jógy za příplatek - jóga je vhodná i pro začátečníky a není podmínkou

Program

1. den: Odjezd v dopoledních až poledních hodinách (Praha okolo 13.00) směrem na Rozvadov, Norimberk, Karlsruhe.

2. den: Ráno přijedeme do Marseille, nejvýznamnějšího přístavu Francie, kde nás čeká procházka rušným starým přístavem s každodenním rybím trhem, a cesta turistickým vláčkem (9 €) ke klášteru Saint-Victor a k dominantě města Notre-Dame de la Garde. Gurmáni jistě využijí možnosti ochutnat místní polévku bujabézu.

Zájemci mohou také vyrazit lodí na Frioulské ostrovy s pevností If (15 €), v níž si lze prohlédnout celu hraběte Monte-Christo.

K večeru odjedeme do srdce přírodní rezervace Camargue, kde nás čeká ubytování v romantickém hotelu uprostřed mokřadů a salin. Hotel býval od 12. století cisterciáckým opatstvím. Po ubytování čeká zájemce večerní jóga v parku.

3. den: Po snídani a cvičení jógy odjedeme do opevněného města Aigues-Mortes, kde se projdeme nejenom po jeho historickém centru, ale i po středověkých hradbách (5 €).

Po krátkém přejezdu přírodní rezervací Camargue, kde je možné vidět bílé koně, černé býky a plameňáky, se dostaneme k moři do městečka Saintes-Maries-de-la-Mer s krásným dvoupatrovým kostelem, svatou „černou“ Sárou, velkolepou vyhlídkou ze střechy kostela (3 €) a krásnou písčitou pláží, vše ve velikonoční výzdobě z různobarevných jarních květů. Zájemci mohou místo městečka navštívit ornitologický park (8 €).

Večer nás čeká návštěva Arles (UNESCO), původně řecko-římského města (snad prý většího než samotný Řím) se zachovalým římským amfiteátrem (8 €) a četnými římskými i románskými památkami. Uvidíme i místa známá z obrazů Vincenta van Gogha (např. žlutou kavárnu). Po večeři nebo individuální prohlídce města se vrátíme do hotelu, kde bude pro zájemce připraveno cvičení jógy.

4. den: Po snídani a cvičení jógy vyrazíme do Nice. Cestou nás čeká zastávka v bývalém hlavním městě Provence Aix-en-Provence, městě Paula Cézanna, s proslulými kašnami, rušnými uličkami a krásným kostelem Saint-Sauveur.

Poté přejedeme do přímořského města Cannes, kde se podíváme na Festivalový palác a projdeme se malebným historickým centrem či po písčité pláži.

Večer vyjedeme (částečně i vyjdeme) vysoko do kamenné umělecké vesnice Saint-Paul-de-Vence, plné ateliérů, hospůdek a malebných uliček, zaplavených květinami a obehnaných hradbami ze 16. století (pobýval zde Modigliani, Sartre, Delon či Chagall, který je zde i pohřben). Na konci dne přijedeme do Nice, královny francouzské Riviéry. Pro zájemce je připravena večerní jóga na pláži.

5. den: Po snídani a cvičení jógy na pláži vyrazíme městskou dopravou (3 €) do centra Nice. Po Anglické promenádě se podél moře vydáme až k hradnímu vrchu a do starého města a zájemci mohou navštívit věhlasná muzea či si vychutnat oběd v některé z mnoha místních restaurací.

Odpoledne nás vyzvedne autobus v centru a vyveze nás do tzv. Přímořských Alp, do malebného městečka Èze, kde navštívíme parfumerie Fragonard s možností nákupů pravých parfémů a kosmetiky. Po procházce malebným městečkem s výhledy na moře vyrazíme večer zpět do ČR.

6. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách (Praha okolo 11.00), další dle trasy.

Ubytování

3x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím 2x v B&B v Camargue, 1x v Premiere Classe v Nice

Stravování

Možnost dokoupit 3x snídaně

Cena zahrnuje

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- 3x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím 2x v B&B v Camargue, 1x v Premiere Classe v Nice;

- služby průvodce;

- pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny, a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);

- příplatek za 3 snídaně 800 Kč (2x formou bufet, 1x v Nice francouzská kontinentální);

- příplatek za 2x denně zhruba hodinu jógy (6 lekcí): 1 200 Kč;

- pobytové taxy (asi 2 €/os./noc, nutno platit na místě);

- příplatek za jednolůžkový pokoj 3 300Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);

- vstupné.

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

Doprava

Zájezdovým autobusem s WC a klimatizací.

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Plzeň;

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Chrudim, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.
+ 400 Kč/os.: Náchod, Česká Skalice, Nové Město nad Metují, Opočno, Dobruška, Červený Kostelec, Trutnov, Dvůr Králové nad Labem, Havlíčkův Brod, Moravská Třebová, Hlinsko, Polička, Rychnov nad Kněžnou, Chlumec nad Cidlinou, Přelouč.

 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody. 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Další informace

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Pár slov lektorky jógy Karolíny Chudobové:

Jóga mne v různých podobách provází osmnáct let. V současnosti se od dynamičtějších stylů ubírám k těm klidnějším. Cestování v kombinaci s ranní a večerní jógou pro mě znamená ideální dovolenou, a tak každoročně organizuji různé pobyty se cvičením.

Vždy se sejde skvělá parta lidí a již na konci pobytu plánujeme ten další. Na Provence s CK Čile se neobvykle těším! Pojeďte s námi!

Náš názor

Poznávací zájezd za sluníčkem, mořem, květinami a jógou do historické Provence. 2 x ubytování v historické budově na zajímavém místě v deltě Rhony. Zájezd bude plný zážitků. 

Náš názor

Poznávací zájezd za sluníčkem, mořem, květinami a jógou do historické Provence. 2 x ubytování v historické budově na zajímavém místě v deltě Rhony. Zájezd bude plný zážitků. 

17.04. (St) - 22.04. (Po) 2019 - 6 dní, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 - 4 lůžkový pokoj s vlastním příslušenstvím
Bez stravy
Autobus/Více odjezdových míst
-19%Last minute5 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměFrancie
MístoCamarque
HotelVelikonoce v Provence a na Azurovém pobřeží s jógou
2 - 4 lůžkový pokoj s vlastním příslušenstvím
Termín18.04.2019 - 21.04.2019 - s dopravou 17.04.2019 - 22.04.2019
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...