GO parking
 

 

ID: 769410

Mont Blanc a Ženevské jezero **

Termín: 09.09. (St) - 13.09. (Ne) 2020

Délka pobytu: 5 dní, 2 noci

Doprava: Autobus / Více odjezdových míst

Strava: Snídaně

Cena: 5 790 Kč

Poloha

Výrobna sýrů Gruyères – Broc – čokoládovna Maison Cailler – Bern - město květin Yvoire – Ženevské jezero – Mont Blanc – Chamonix-Mont-Blanc – Aiguille du Midi – Montenvers – Mer de Glace – Annemasse – Ženeva – Rhôna – Lausanne – vinice Lavaux – Vevey

Čokoláda, sýry a Mont Blanc

Program

1. den: Odjezd v odpoledních hodinách (Česká Třebová okolo 17.00) směrem Pardubice, Praha, Rozvadov, Mnichov, Bern, Gruyères.
2. den: Časně ráno zastavíme v hlavním městě Bernu, procházka klidnými loubenými ulicemi překrásného hlavního města, uvidíme katedrálu, ostroh nad Aarou, vyhlídku na Alpy i medvědí příkop. V malebném středověkém městečku Gruyères, navštívíme výrobnu slavných stejnojmenných sýrů (6 CHF). Tady se nejenom dozvíme vše o jejich výrobě a historii, ale budeme mít i možnost je ochutnat a nakoupit. 
Po krátkém přejezdu do městečka Broc zamíříme do výrobny čokolády Maison Cailler (12 CHF). I tady můžeme opět vše ochutnat a nakoupit kvalitní místní dobroty či shlédnout multimediální show o čokoládě. Poté sjedeme k Ženevskému jezeru, které objedeme po francouzské (jižní) straně, abychom mohli zastavit v jednom z nejkrásnějších francouzských kamenných měst Yvoire, přezdívaném „město květin". Po procházce malebným městečkem budeme mít možnost vykoupat se v Ženevském jezeře a ochutnat nejlepší francouzskou zmrzlinu. K večeru přejezd na ubytování do Annemasse.
3. den: Po snídani nás čeká celodenní výlet hluboko do francouzských Alp, do oblasti Chamonix-Mont-Blanc, luxusního letoviska, ležícího pod nejvyšší horou Evropy Mont Blanc (4 810 m n. m.). Dle fyzických možností a povětrnostních podmínek je možné vyjet lanovkou (62 €) na Aiguille du Midi (3 842 m n. m.), vedle Mt. Blancu, nebo i legendární zubačkou do Montenvers (34 €, Combi card na obě 68 €) pod Grandes Jorasses, nad třetí největší alpský ledovec Mer de Glace, ke kterému lze sestoupit a podívat se i do ledové jeskyně. (Jízdenky je nutné zajistit předem, proto již do smlouvy o zájezdu prosím uveďte, o který z výletů máte zájem: Aiguille du Midi, nebo Montenvers, nebo oba). Zbytek času využijeme k prohlídce malebného Chamonix-Mont-Blanc. K večeru odjedeme zpět do Annemasse na ubytování.
4. den: Po snídani vyrazíme do švýcarské Ženevy, sídla mnoha mezinárodních organizací. Tady se projdeme jak luxusním centrem hodinářské metropole, tak i po romantickém nábřeží. Uvidíme legendární květinové hodiny, vodotrysk, zájemci vystoupí na věž katedrály sv. Petra (5 CHF) s vyhlídkou na jezero, podíváme se, kde byla podepsána deklarace vzniku Červeného kříže či kde byla zavražděna rakouská císařovna Sissi. Dojdeme i na vyhlídku na Mont Blanc v místech, kde Rhôna opouští jezero. Odpoledne dojedeme severní cestou, tedy po švýcarské straně Ženevského jezera, do Lausanne, města na břehu jezera, které se stalo sídlem mezinárodního olympijského výboru, u kterého krátce zastavíme. Z jeho přístavu Ouchy, nakoukneme na olympijské muzeum, projdeme se po nábřeží a vyplujeme parníkem (22 CHF) po jezeře do města Vevey na úpatí pohoří Les Pléiades. Parník nás poveze pod prudkými svahy s vinicemi Lavaux (UNESCO), které jsou považovány za nejkrásnější v Evropě. V klimatických lázních Vevey, městě Charlie Chaplina, nás čeká krátká procházka centrem a potom volno k rozloučení s tímto kouzelným krajem. Večer odjezd zpět do ČR.
5. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách (Česká Třebová okolo 8.00), další dle trasy.

Ubytování

2x ubytování ve 2–3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím, v ** hotelu Premiére Classe

Stravování

2x snídaně (francouzská kontinentální)

Cena zahrnuje

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- 2x ubytování ve 2–3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím, v ** hotelu Premiére Classe;

- 2x snídani (francouzská kontinentální);

- pobytové taxy;

- služby průvodce (v plánu Lenka Čížová);

- pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);

- příplatek za jednolůžkový pokoj 1 900 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);

- vstupné, loď, lanovku, zubačku.

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení. Výše vstupu záleží i na velikosti skupiny (hromadné vstupné).

Další informace

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Doprava

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov;
+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň,  Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Náš názor

Krásný zájezd pro milovníky nejvyšších hor, program poměrně obsáhlý. 

Náš názor

Krásný zájezd pro milovníky nejvyšších hor, program poměrně obsáhlý. 

09.09. (St) - 13.09. (Ne) 2020 - 5 dní, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Snídaně
Autobus/Více odjezdových míst
-5 790 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměFrancie
MístoFrancie
HotelMont Blanc a Ženevské jezero
Cena za osobu
Termín10.09.2020 - 12.09.2020 - s dopravou 09.09.2020 - 13.09.2020
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...