GO parking
 

 

ID: 961633

Českosaské Švýcarsko plné pohádek, skal a vyhlídek ****

Termín: 11.08. (St) - 15.08. (Ne) 2021

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 5 490 Kč

Popis zajezdu
Hřensko, hotel Praha PolohaHora Říp - rotunda sv. Jiří - lanovkou na Větruši v Ústí nad Labem - CHKO Labské pískovce - Pravčická brána -  Divoká a Edmundova soutěska - Hřensko - Děčínský Sněžník - Tiské stěny - Jetřichovické stěny - Dolský mlýn - Panská skála - hrad a poustevna SloupNOVINKAPobyt v hotelu Praha**** přímo v Hřensku s výlety do okolí, možnost turistiky dle vlastních dispozic.Ubytování4 x ubytování ve 2–4 lůžkovém pokoji s příslušenstvím a TV v **** hotelu Praha v Hřensku
Program

1. den

Ráno odjezd, Česká Třebová okolo 7 hodiny ranní směrem Hradec Králové, Praha. Za Prahou zastavíme pod legendární horou Říp a vyjdeme do kopce k rotundě sv. Jiří. Přejezd do Ústí nad Labem, zájemci vyjedou lanovkou na oblíbené výletní místo Větruše, se zámečkem, vyhlídkou a restaurací, ostatní se projdou po městě. Cesta pokračuje nádherným údolím podél Labe do CHKO Labské pískovce. Navečer příjezd na ubytování do Hřenska k říčce Kamenice, známé ze seriálu Návštěvníci. 


2. den

Snídaně, volný den určený k individuální turistice. Nejhezčí procházka je k Pravčické bráně, kde se natáčely letopisy Narnie. Tento proslulý 16 m vysoký skalní oblouk je nejzajímavějším útvarem Českého Švýcarska. Dále můžete pokračovat k říčce Kamenice a na loďce doplout do Hřenska Edmundovou soutěskou, známou z pohádky Pravý rytíř. Navečer  zájemci dojedou do  10 km vzdáleného Bad Schandau na koupání (2 hod) v aquaparku Toscana s krásným saunovým světem (budou - li otevřené hranice). 


3. den

Snídaně, dopoledne přijedeme k monumentálnímu mostu Bastei. Prohlédneme si skalní město s unikátním mostem přes Kuní jámu (76 m vysoký a 190 m nad hladinou Labe) a půjdeme ke skalnímu hradu Neurathen (3 €).
Poté přejedeme k nejznámější stolové hoře celého Saského Švýcarska Lilienstein, kde nás výhledy z jejího vrcholu odmění za asi hodinu až hodinu a půl trvající výšlap (nepovinné, nutná pevná obuv).

Na vrcholu další stolové hory (vyjedeme výtahem) Königstein si prohlédneme stejnojmennou monumentální pevnost, která kraji dominuje již od středověku. I tady na nás čekají nádherné výhledy na Labe a okolní pískovcovou krajinu (prohlídka včetně audioguide v češtině asi 13 €). V případě že budou uzavřené hranice či nutné testy či karanténa z důvodu COVID 19, bude náhradní program - Jetřichovické skály a Dolský mlýn (lze absolvovat i individuálně, jezdí pravidelně bus) . Večeře.


4. den

Po snídani vyjedeme na výlet k pískovcové stolové hoře Děčínský Sněžník. Budeme se věnovat nenáročné turistice po krajině známé z pohádky Tři bratři a čekají nás krásné výhledy z Drážďanské vyhlídky. Poté pojedeme do skalního města Tiských stěn, do pohádkové Narnie, míst opředených legendami, kde se natáčely četné pohádky jako Třetí princ či Veselé Vánoce přejí chobotnice.

Venkovní grilování s posezením pro zájemce, nejspíše v tajemné Staré plynárně v Hřensku.


5. den

Po snídani vyklidíme pokoje, a vydáme se na cestu zpět. Cestou se stavíme u Kamenického Šenova u čedičové Panské skály, kde se schovala před vojáky kdysi Pyšná princezna s Miroslavem. Poslední zastávka bude u skalního hradu a poustevny Sloup v Čechách, kde se natáčela česká pohádka S čerty nejsou žerty. Návrat do Č. Třebové okolo 18 hodiny.

 

Program je orientační, bude přizpůsobován počasí a okolnostem.

Cena zahrnuje
dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací; všechny autobusové výlety uvedené v programu; 4 x ubytování ve 2–4 lůžkovém pokoji s příslušenstvím a TV v **** hotelu Praha v Hřensku 4 x snídani (formou bufetového stolu); pobytové taxy; služby průvodce; pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
vstupné do památek; 4 x tříchodovou večeři, výběr ze 2 menu - 1200 Kč venkovní grilování se šéfkuchařem - kuřecí steak, hovězí steak, gril. zelenina, pečivo, dresingy, syrová míchaná zelenina - 490 CZK/os ochutnávku vín ve sklípku (5 druhů a malé občerstvení) - 350 Kč příplatek za jednolůžkový pokoj - 1700 Kč
Odjezdy
Česká Třebová
Pardubice - základní trasa
Holice
Hradec Králové - základní trasa
Praha - základní trasa
Litomyšl - základní trasa
Chrudim - základní trasa
Vysoké Mýto - základní trasa
Ústí nad Orlicí
Žamberk + příplatek 300 Kč
Kostelec n. O. + příplatek 300 Kč
Svitavy + příplatek 300Kč
Choceň + příplatek 300Kč
Lanškroun + příplatek 300Kč
Letohrad + příplatek 300 Kč
Třebechovice p. O. + příplatek 300 Kč
Týniště n. O. + příplatek 300 Kč
Vamberk + příplatek 300Kč
Poznamka
sleva FM
11.08. (St) - 15.08. (Ne) 2021 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Pokoj 1+0 - Cena za lůžko další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-5 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoČeské Švýcarsko
HotelČeskosaské Švýcarsko plné pohádek, skal a vyhlídek
Pokoj 1+0 - Cena za lůžko
Termín11.08.2021 - 15.08.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...