GO parking
 

 

ID: 958931

Chodsko a Šumava, od Lomikara po policii Modrava ***

Termín: 21.07. (St) - 25.07. (Ne) 2021

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 6 590 Kč

Popis zajezdu
Chodsko a Šumava, od Lomikara po policii Modrava Chodsko a Šumava, od Lomikara po policii Modrava NOVINKA - pobyt v hotelu Modrava v romantické části Šumavy.
Domažlice - Trhanov u Domažlic - pomník Jana Sladkého Koziny - Újezd u Domažlic - Chodský pes - MODRAVA - hrad Kašperk - Kašperské hory -  Srní - Kvilda - prameny Vltavy - Tříjezerní slať - Klatovy - vodní hrad Švihov - Strakonice - Písek 
  Prohlédneme si městskou památkovou rezervaci 
Domažlice
se šikmou věží, která se zachovala z původního chodského hradu.  
Trhanov u Domažlic
kde je zámek slavného Lomikara, odpůrce Chodů i na
pomník Jana Sladkého Koziny.
Vzpomeneme na Chodské povstání v nejznámější chodské vsi
Újezd u Domažlic
(rodiště Jana Sladkého Koziny). Projdeme se k soše
Chodského psa
, největší psí soše v zemi. Chodský pes je národní plemeno České republiky a sochou vysokou 4 metry a dlouhou 8 metrů mohou štíhlí projít až do psí tlamy. Navečer dojedeme na
hotel Modrava
kde se ubytujeme.  Snídaně, výlet do blízkého okolí, při kterém navštívíme
hrad Kašperk,
nejvýše položený královský hrad v Čechách založený již Karlem IV. s jedinečnými výhledy na Šumavu. Navštívíme také místa známá ze seriálu
Policie Modrava - Kašperské hory, Srní, Kvildu
...  Snídaně a volný den, který využijeme k turistice v okolí hotelu, kde vede mnoho turistických a cyklistických cest, každý si vybere dle svých možností, lze také
relaxovat
v hotelu.
Soutok Vydry a Modravy
, či
Naučná stezka Modrava - Filipova Hu
ť. Lze dojít i k
pramenům Vltavy
či na
Tříjezerní slať.
  Snídaně a výlet do
Klatov
a na
vodní hrad Švihov. 
V
Klatovech
si projdeme krásné město s jedinečnou
barokní lékárnou U bílého jednorožce
a navštívíme
katakomby
s mumiemi mnichů pod Jezuitským kostelem, vystoupáme na
Černou věž
. Pak na nás čeká popelčin
Švihov
. Jedna z nejmohutnějších fortifikačních staveb v zemi. Prohlédneme si vodní hrad a můžeme se vydat
Po stopách Popelky,
stezkou, která nás zavede do sadu kde měla Popelka Rozárku, nebo k rybníku kde se převrhl kočár s Dorou a macechou.... návrat na hotel, cestou pojedeme kolem
Klostermannovy chalupy - hájovny z filmu pod Jezervčí skálou,
Na pytlácké stezce a za Trnkovým keřem, návrat na hotel.  Po snídani vyklidíme pokoje, a vydáme se na cestu zpět. Zastavíme  ve
Strakonicích,
ve městě s dominantním hradem a věží Rumpál, nemineme ani Velké náměstí s domy roztodivných jmen. Navštívíme město, které proslavily dudy a zejména skvělý hráč na dudy Švanda. Zastavíme v
Písku
, kde projdeme historické centrum a podíváme se na
Kamenný most
, nejstarší dochovaný most v Čechách.   Návrat ve večerních hodinách, Česká Třebová okolo 21. hodiny. Program je orientační, bude přizpůsobován počasí a okolnostem. Ubytování Hotel Modrava leží v překrásné přírodě v nadmořské výšce 980 m.n.m., ideální výchozí místo pro cyklistiku a turistiku.  Vybavení hotelu: wifi, sauna, whirpool, kulečník, vybavení pro děti, půjčovna kol a koloběžek,  Pokoje jsou dvoulůžkové s možností přistýlky, 1 pokoj je čtyřlůžkový a 1 apartmán šestilůžkový se třemi oddělenými ložnicemi.  Stravování Snídaně formou bufetového stolu. Doprava Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, nebo Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha.
+ 3

00 Kč:
 Lanškroun, Choceň, Svitavy, Vamberk. Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy.  Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.
Program

1. den

Odjezd, Česká Třebová okolo 5. hodiny ranní směrem H. Králové, Pardubice, Praha na Chodsko. Prohlédneme si městskou památkovou rezervaci Domažlice se šikmou věží, která se zachovala z původního chodského hradu.  Trhanov u Domažlic kde je zámek slavného Lomikara, odpůrce Chodů i na pomník Jana Sladkého Koziny. Vzpomeneme na Chodské povstání v nejznámější chodské vsi Újezd u Domažlic (rodiště Jana Sladkého Koziny). Projdeme se k soše Chodského psa, největší psí soše v zemi. Chodský pes je národní plemeno České republiky a sochou vysokou 4 metry a dlouhou 8 metrů mohou štíhlí projít až do psí tlamy. Navečer dojedeme na hotel Modrava kde se ubytujeme. 


2. den

Snídaně, výlet do blízkého okolí, při kterém navštívíme hrad Kašperk, nejvýše položený královský hrad v Čechách založený již Karlem IV. s jedinečnými výhledy na Šumavu.

Navštívíme také místa známá ze seriálu Policie Modrava - Kašperské hory, Srní, Kvildu... 


3. den

Snídaně a volný den, který využijeme k turistice v okolí hotelu, kde vede mnoho turistických a cyklistických cest, každý si vybere dle svých možností, lze také relaxovat v hotelu.

Soutok Vydry a Modravy, či Naučná stezka Modrava - Filipova Huť. Lze dojít i k pramenům Vltavy či na Tříjezerní slať. 


4. den

Snídaně a výlet do Klatov a na vodní hrad Švihov.  V Klatovech si projdeme krásné město s jedinečnou barokní lékárnou U bílého jednorožce a navštívíme katakomby s mumiemi mnichů pod Jezuitským kostelem, vystoupáme na Černou věž.

Pak na nás čeká popelčin Švihov. Jedna z nejmohutnějších fortifikačních staveb v zemi. Prohlédneme si vodní hrad a můžeme se vydat Po stopách Popelky, stezkou, která nás zavede do sadu kde měla Popelka Rozárku, nebo k rybníku kde se převrhl kočár s Dorou a macechou.... návrat na hotel, cestou pojedeme kolem Klostermannovy chalupy - hájovny z filmu pod Jezervčí skálou, Na pytlácké stezce a za Trnkovým keřem, návrat na hotel. 


5. den

Po snídani vyklidíme pokoje, a vydáme se na cestu zpět. Zastavíme  ve Strakonicích, ve městě s dominantním hradem a věží Rumpál, nemineme ani Velké náměstí s domy roztodivných jmen. Navštívíme město, které proslavily dudy a zejména skvělý hráč na dudy Švanda.

Zastavíme v Písku, kde projdeme historické centrum a podíváme se na Kamenný most, nejstarší dochovaný most v Čechách.  

 Návrat ve večerních hodinách, Česká Třebová okolo 21. hodiny.

 

Program je orientační, bude přizpůsobován počasí a okolnostem.

 
Cena zahrnuje
dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací; všechny autobusové výlety uvedené v programu; 4x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím (ev. 6-ti lůžkový apt.) v *** hotelu Modrava na Šumavě; 4x snídani (formou bufetového stolu); pobytové taxy; služby průvodce; pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
vstupné do památek; příplatek za 4 večeře 1300 Kč (polévka, výběr ze 2 hlavních jídel a dezert); příplatek za jednolůžkový pokoj - 4 500 Kč (hotel nemá jednolůžkové pokoje, lze doobsadit). Klient nemusí absolvovat všechny výlety, program si každý přizpůsobí svým možnostem a zájmům.
Odjezdy
Česká Třebová
Hradec Králové - základní trasa
Pardubice - základní trasa
Praha - základní trasa
Litomyšl - základní trasa
Vysoké Mýto - základní trasa
Chrudim - základní trasa
Ústí nad Orlicí
Žamberk + příplatek 300 Kč
Holice
Kostelec n. O. + příplatek 300 Kč
Svitavy + příplatek 300Kč
Choceň + příplatek 300Kč
Lanškroun + příplatek 300Kč
Letohrad + příplatek 300 Kč
Poděbrady OMV - základní trasa
Třebechovice p. O. + příplatek 300 Kč
Týniště n. O. + příplatek 300 Kč
Vamberk + příplatek 300Kč
Poznamka
Sleva FM
21.07. (St) - 25.07. (Ne) 2021 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
6 lůžek-3 oddělené ložnice - Cena za lůžko další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-6 590 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoModrava
HotelChodsko a Šumava, od Lomikara po policii Modrava
6 lůžek-3 oddělené ložnice - Cena za lůžko
Termín21.07.2021 - 25.07.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...