GO parking
 

 

ID: 766790

Českosaské Švýcarsko s výletem do Sprévského lesa ****

Termín: 28.06. (Pá) - 30.06. (Ne) 2019

Délka pobytu: 3 dny, 2 noci

Doprava: Autobus / Více odjezdových míst

Strava: Snídaně

Cena: 3 590 Kč

  • Novinka
Poloha

Bastei – Königstein – Lilienstein – Hřensko – Pravčická Brána – Edmunova soutěska – Kamenice – Bad Schandau – lázně Toskana – Sprévský les – Lübbenau – Lehde – Kromlau – Ďáblův most - rokle azalek a rhododenronů 

Rozkvetlý prodloužený víkend s ubytováním v legendárním ****hotelu Praha v Hřensku.

Program

1. den: Odjezd v časných ranních hodinách (Č.Třebová okolo 4.00) směr Pardubice, Praha, Königstein.

Dopoledne přijedeme k monumentálnímu mostu Bastei. Prohlédneme si skalní město s unikátním mostem přes Kuní jámu (76 m vysoký a 190 m nad hladinou Labe) a půjdeme ke skalnímu hradu Neurathen (3 €).

Poté přejedeme k nejznámější stolové hoře celého Saského Švýcarska Lilienstein, kde nás výhledy z jejího vrcholu odmění za asi hodinu až hodinu a půl trvající výšlap (nepovinné, nutná pevná obuv).

Na vrcholu další stolové hory (vyjedeme výtahem) Königstein si prohlédneme stejnojmennou monumentální pevnost, která kraji dominuje již od středověku. I tady na nás čekají nádherné výhledy na Labe a okolní pískovcovou krajinu (prohlídka včetně audioguide v češtině asi 13 €).

K večeru odjedeme na ubytování v srdci národního parku České Švýcarsko do hotelu Praha v Hřensku na břehu říčky Kamenice. Večeře.

2. den: Volný den v Hřensku. Využít jej lze k turistice k Pravčické bráně, kde se nachází proslulý 16 m vysoký skalní oblouk s dolním rozpětím 26 metrů, který je nejzajímavějším útvarem Českého Švýcarska. Je možné i sejít k lodičkám a do Hřenska doplout Edmundovou soutěskou (asi 90 Kč).

V případě zájmu minimálně 20 osob vyjedeme večer autobusem do malebných lázní Bad Schandau, kde se zájemci mohou vykoupat v termálních lázních Toskana (16 €/2 hod.) Využít lze slaný bazén, sauny, venkovní bazén i vířivky, ... Ostatní se projdou po malebném lázeňském městečku, případně si zajdou na vyhlídku či posedí v cukrárně. Návrat na ubytování, večeře.

3. den: Ráno vyrazíme do oblasti Sprévského lesa, kde řeka Spréva vytvořila rozvětvenou síť kanálů. Mnoho kilometrů ramen řeky nechalo vyrůst mohutnému lesu a vzniknout jedinečnému biotopu. Do lesa lze po vodě vjet na podlouhlých lodích zvaných kahn (10 €) a zjistit, jak zde žijí původní obyvatelé (polabští Slované). Vyplujeme z malebného lužického města Lübbenau, na pramicích poplujeme lesními kanály až do slovanské vesnice Lehde, kde zájemci navštíví skanzen lužických Srbů (5 €). V tomto termínu bude oblast nejspíše plná kvetoucích rhododendronů a azalek.

Na zpáteční cestě ještě navštívíme zámecký park v Kromlau, kde uvidíme unikátní stavby, včetně čedičového Ďáblova mostu, jehož stavba trvala deset let, a hlavně překrásně rozkvetlou rokli, plnou různobarevných květů azalek a rhododendronů.

Večer odjezd zpět do ČR. Návrat přes Liberec a Hradec Králové v pozdních nočních hodinách (Pardubice okolo 23.00**, Č. Třebová okolo 21.00), další dle trasy. 

Ubytování

2x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ****hotelu Praha v Hřensku

Stravování

2x snídaně (formou švédských stolů)

2x 3chodová večeře

Cena zahrnuje

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- 2x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ****hotelu Praha v Hřensku včetně místních poplatků;

- 2x snídani (formou švédských stolů);

- 2x 3chodovou večeři (předkrm/hlavní chod/dezert);

- služby průvodce;

- pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (182 Kč dospělý, 91 Kč dítě do 15 let, 364 Kč senior nad 70 let);

- příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 100 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);

- vstupné.

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

Doprava

Zájezdovým autobusem s WC a klimatizací

Nástupní místa: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady (OMV), Praha.

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Chrudim, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.
+ 400 Kč/os.: Náchod, Česká Skalice, Nové Město nad Metují, Opočno, Dobruška, Červený Kostelec, Trutnov, Dvůr Králové nad Labem, Havlíčkův Brod, Moravská Třebová, Hlinsko, Polička, Rychnov nad Kněžnou, Chlumec nad Cidlinou, Přelouč.

Další informace

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.)

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Náš názor

Pohodový prodloužený víkend v hotelu Praha v srdci Národního parku Českosaské Švýcarsko s výlety rozhodně stojí za to. 

Náš názor

Pohodový prodloužený víkend v hotelu Praha v srdci Národního parku Českosaské Švýcarsko s výlety rozhodně stojí za to. 

28.06. (Pá) - 30.06. (Ne) 2019 - 3 dny, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2-4 lůžkový pokoj s příslušenstvím
Snídaně
Autobus/Více odjezdových míst
-10%Last minute3 590 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoČeské Švýcarsko
HotelČeskosaské Švýcarsko s výletem do Sprévského lesa
2-4 lůžkový pokoj s příslušenstvím
Termín28.06.2019 - 30.06.2019
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...