GO parking
 

 

ID: 766790

Českosaské Švýcarsko s výletem do Sprévského lesa ****

Termín: 12.06. (Pá) - 14.06. (Ne) 2020

Délka pobytu: 3 dny, 2 noci

Doprava: Autobus / Více odjezdových míst

Strava: Polopenze

Cena: 3 600 Kč

  • Novinka
Poloha

Bastei – Königstein – Lilienstein – Hřensko – Pravčická Brána – Edmundova soutěska – Kamenice – Bad Schandau – lázně Toskana – Sprévský les – Lübbenau – Lehde – skalka Nochten 

Rozkvetlý prodloužený víkend s ubytováním v legendárním ****hotelu Praha v Hřensku.

Program

1. den: Odjezd v časných ranních hodinách (Č.Třebová okolo 4.00) směr Pardubice, Praha (možný nástup, ne výstup), Königstein.
Dopoledne přijedeme k monumentálnímu mostu Bastei. Prohlédneme si skalní město s unikátním mostem přes Kuní jámu (76 m vysoký a 190 m nad hladinou Labe) a půjdeme ke skalnímu hradu Neurathen (3 €). Poté přejedeme k nejznámější stolové hoře celého Saského Švýcarska Lilienstein, kde nás výhledy z jejího vrcholu odmění za asi hodinu až hodinu a půl trvající výšlap (nepovinné, nutná pevná obuv). 
Na vrcholu další stolové hory (vyjedeme výtahem) Königstein si prohlédneme stejnojmennou monumentální pevnost, která kraji dominuje již od středověku. I tady na nás čekají nádherné výhledy na Labe a okolní pískovcovou krajinu (prohlídka včetně audioguide v češtině asi 13 €). K večeru odjedeme na ubytování v srdci národního parku České Švýcarsko do hotelu Praha v Hřensku na břehu říčky Kamenice. Večeře.
2. den: Volný den v Hřensku. Využít jej lze k turistice k Pravčické bráně, kde se nachází proslulý 16 m vysoký skalní oblouk s dolním rozpětím 26 metrů, který je nejzajímavějším útvarem Českého Švýcarska (100 Kč). Je možné i sejít k lodičkám a do Hřenska doplout Edmundovou soutěskou (100 Kč). V případě zájmu minimálně 20 osob vyjedeme večer autobusem do malebných lázní Bad Schandau, kde se zájemci mohou vykoupat v termálních lázních Toskana (17 €/2 hod.) Využít lze slaný bazén, sauny, venkovní bazén i vířivky, ... Ostatní se projdou po malebném lázeňském městečku, případně si zajdou na vyhlídku či posedí v cukrárně. Návrat na ubytování, večeře.
3. den: Ráno vyrazíme do oblasti Sprévského lesa, kde řeka Spréva vytvořila rozvětvenou síť kanálů. Mnoho kilometrů ramen řeky nechalo vyrůst mohutnému lesu a vzniknout jedinečnému biotopu. Do lesa lze po vodě vjet na podlouhlých lodích zvaných kahn (12 €) a zjistit, jak zde žijí původní obyvatelé (polabští Slované). Vyplujeme z malebného lužického města Lübbenau, na pramicích poplujeme lesními kanály až do slovanské vesnice Lehde, kde zájemci navštíví skanzen lužických Srbů (5 €). Poté přejedeme k lužickému Findlingspark Nochten (6 €), tedy Parku bludných balvanů, kam v době ledové ledovec ze Skandinávie přivalil 7 000 valounů. Tato unikátní krajina je přeměněná na úžasnou botanickou zahradu s množstvím rostlin, ať už jsou to skalničky, květiny, stromy či pouštní trávy. Park se rozkládá na 20 ha, a zejména v době květu nabízí jedinečné zážitky. Večer odjezd zpět do ČR. Návrat přes Liberec a H.Králové v pozdních nočních hodinách (Č. Třebová okolo 23.00), další dle trasy.

Ubytování

2x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ****hotelu Praha v Hřensku

Stravování

2x snídaně (formou švédských stolů)

2x 3chodová večeře za příplatek

Cena zahrnuje

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- 2x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ****hotelu Praha v Hřensku včetně místních poplatků;

- 2x snídani (formou švédských stolů);

- 2x večeři (tříchodové menu);

- služby průvodce;

- pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (182 Kč dospělý, 91 Kč dítě do 15 let, 364 Kč senior nad 70 let);

- příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 100 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);

- vstupné.

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

Doprava

Zájezdovým autobusem s WC a klimatizací

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Praha je možná na odjezd, pro cestu zpět lze zajistit autobus z Liberce. 

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.

Další informace

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.)

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Náš názor

Pohodový prodloužený víkend v hotelu Praha v srdci Národního parku Českosaské Švýcarsko s výlety rozhodně stojí za to. 

Náš názor

Pohodový prodloužený víkend v hotelu Praha v srdci Národního parku Českosaské Švýcarsko s výlety rozhodně stojí za to. 

12.06. (Pá) - 14.06. (Ne) 2020 - 3 dny, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Polopenze
Autobus/Více odjezdových míst
-5%First minute3 600 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoČeské Švýcarsko
HotelČeskosaské Švýcarsko s výletem do Sprévského lesa
Cena za osobu
Termín12.06.2020 - 14.06.2020
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...