GO parking
 

 

ID: 1031935

Národní parky ČERNÉ HORY s pobytem u moře ***

Termín: 15.09. (Pá) - 24.09. (Ne) 2023

Délka pobytu: 10 dní, 9 nocí

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 12 340 Kč

Popis zajezdu
Residence Bella Residence Bella *** + Hotel Zlatni Bor (1 noc) 6x ubytování ve 2–4 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu Bela Budva 1x ubytování v Žabljaku v hotelu Zlatni Bor; Hotel je 200 m od pláže ve na okraji Budvy v rušné části města, cca 20 minut chůze od Staré Budvy.  Hotel je jednodušší, ale zcela dostačující ve výborném místě. Potraviny, lékárna a množství ovoce a zeleniny lze koupit v bezprostředním okolí. Cestou do staré Budvy jsou desítky restaurací a barů kam lze zajít na výbornou a cenově přijatelnou večeři.  Má recepci, wi-fi, bar, snídaňovou místnost a terasu se zahradou, kde je možné posedět i s vlastním občerstvením. Hotel má 3 patra, nemá výtah. Autobus neprojede až k hotelu, musí parkovat u pláže a je nutné cca 150 m dojít. Pokoje mají klimatizaci, rychlovarnou konvici, malou lednici a nádobí na kávu.  Dále sejf, televizi, koupelnu, fén.   Pokoje jsou různě veliké pro 2 - 4 osoby. 4 lůžkové pokoje jsou vlastně apartmány vybavené navíc kuchyňským koutem s varnou desku a základním nádobím (při 4 osobách není nutné připlácet  kuchyňský kout).  Většina pokojů má balkon. Příplatky příplatek za jednolůžkový pokoj 4800 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit); Příplatek za kuchyňský kout s varnou desku a základním nádobím v Budvě: 400 Kč/os. (nelze výhled na moře). Příplatek za výhled na moře v Budvě: 400 Kč/os. (mají pouze pro 2 lůžkové pokoje). Strava 7x snídaně (formou bufetového stolu); Příplatek za večeři 2. den v Žabljaku: 320 Kč   
Program

1. den

Odjezd v odpoledních hodinách (Česká Třebová okolo 16.00) směrem Brno - Budapešť - Bělehrad - Žabljak. Velká část cesty bude po dálnici, až ráno budeme projíždět krásnými horami při hranicích Srbsko - Černá Hora.  


2. den

Ráno přijedeme do vnitrozemí Černé hory, budeme obdivovat  kaňon řeky Tary, nejhlubší kaňon v Evropě, zastavíme na silničním mostě, odkud je nejkrásnější výhled.

Vyjedeme do Žabljaku  - letovisko ve stínu Durmitoru, vysokohorského krasového národního parku.

Výjezd lanovkami na Savin Kuk (10 €), vysoko do masívu Durmitoru,  s dechberoucími výhledy na národní park.

Navečer procházka k Černému jezeru, do srdce Národního parku Durmitor (3 €). 

Dojezd na ubytování nedaleko Žabljaku. => 1x ubytování v Žabljaku v hotelu Zlatni Bor


3. den

Snídaně, cesta nádherným hornatým vnitrozemím na pobřeží, krásné vyhlídky, národní park Biogradská Gora i klášter Morača, jeden z nejdůležitějších středověkých klášterů v zemi. 

Příjezd do Budvy, ubytování, koupání, večeře.

 


4. den

Po snídani volný den, procházka starobylou Budvou, nádherným starým městem.

Pro zájemce projížďka lodí na ostrov sv. Nikola (5 €) cestou uvidíme ostrov Sv. Stefan (UNESCO) a Miločer, letní sídlo Srbských králů.


5. den

 Po snídani celodenní výlet do Boky Kotorské,  zátoky ze které se zvedají dvoutisícové masívy hor, která je vlastně fjordem. V historii zde vzniklo jedno z nejúspěšnější námořních společenství, prohlídka starobylého Kotoru (UNESCO), hlavního centra Boky Kotorské.

Nastoupíme na loď a vyrazíme na delší výlet lodí po většině krásných míst zátoky, která je největší svého druhu v jižní Evropě (30 €).

Uvidíme Blue Cave (Modrou jeskyni) ve které se vykoupeme, ostrovní pevnost Mamula, která střežila vjezd do bohaté Boky, slavný kostel pany Marie na umělém ostrově Gospa od Škrpjela (UNESCO) u Perastu a další krásná místa zátoky. 


6. den

Po snídani nás půldenní výlet do národního parku Skadarské jezero, projížďka lodí  po nejkrásnějším balkánském jezeře z Virpazaru, po kanálech na Albánské hranici s množstvím ptactva, možnost koupání, (14 €).  

Zastávka v kamenném městě Stary Bar (3 EUR), prastaré město duchů vysoko nad mořem, procházka města duchů, které pamatuje již staré římské doby, roste zde i údajně nejstarší olivovník na světě, vysazený římany.

Cestou také projedeme část rozeklaného pohoří Prokletije. 


7. den

Ráno brzy odjezd do NP Lovčen, výjezd vysoko na Lovčen, národní horu černohorců.

Z této vysokohorské silnice  (dle provozu se občas dá vyjet až k Njegošovu Mauzoleu) a národního parku Lovčen se nám naskytne legendární a nejkrásnější výhled na celou Boku Kotorskou z ptačí perpektivy. 

Zastávka v Cetinje - bývalé hlavní město Černé Hory, vysoko na náhorní plošině  ukryté v bezpečí okolních hor. Procházka mezi prastarými památkami. 


8. den

Volný den, určení k relaxaci, nákupům, procházkám,  koupání, či využití četných vodních atrakcí v  překrásné Budvě.  


9. den

Po snídani vyklidíme pokoje a odjedeme z hotelu, cestou zpět překonáme přívozem Boku Kotorskou.

Čeká nás Dubrovník (UNESCO), procházka starého města na úpatí mohutného masívu za mohutnými hradbami. Úžasné historické město kde se natáčela Hra o trůny. 

K cestě zpět využijeme nový - most přes moře z poloostrova Pelješac, cesta směr Zadar - Zagreb - Vídeň.


10. den

Návrat do ČT okolo 8-9 hodiny ráno, ostatní dle trasy.  

Cena zahrnuje
dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného; 6x ubytování ve 2–4 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu Bela Budva; 1x ubytování v Žabljaku v hotelu Zlatni Bor; 7x snídani (formou bufetového stolu); využívání wi-fi; všechny autobusové výlety uvedené v programu zájezdu; služby průvodce; pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh ERV pojišťovny Standard + Covid; pojištění storna zájezdu 5% z ceny zájezdu k pojištění LV; příplatek za jednolůžkový pokoj 4800 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit); pobytové taxy (asi 2 € /os./noc, nutno platit na místě); vstupy.
Odjezdy
Česká Třebová
Ústí nad Orlicí
Vysoké Mýto
Litomyšl
Svitavy
Pardubice + 300Kč, směr Brno
Hradec Králové + 300Kč, směr Brno
Lanškroun
Brno
Holice + 300 Kč, směr Brno
Týniště n. O. Příplatek
Choceň + 300Kč, směr Brno
Chrudim + 300Kč, směr Brno
Kostelec n. O. + 300Kč, směr Brno
Letohrad + 300Kč, směr Brno
Letovice
Třebechovice p. O. Příplatek
Vamberk + 300Kč, směr Brno
Žamberk + 300Kč, směr Brno
15.09. (Pá) - 24.09. (Ne) 2023 - 10 dní, 9 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Aparmán 4+0 - Cena za lůžko další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-5%12 340 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČerná Hora
MístoBudva
HotelNárodní parky ČERNÉ HORY s pobytem u moře
Aparmán 4+0 - Cena za lůžko
Termín15.09.2023 - 24.09.2023
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...