GO parking
 

 

ID: 953929

Mont Blanc a Ženevské jezero **

Termín: 23.06. (St) - 27.06. (Ne) 2021

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 5 690 Kč

Popis zajezdu
PolohaVýrobna sýrů Gruyeres – Broc – čokoládovna Maison Cailler – Bern - město květin Yvoire – Ženevské jezero – Mont Blanc – Chamonix-Mont-Blanc – Aiguille du Midi – Montenvers – Mer de Glace – Annemasse – Ženeva – Rhôna – Lausanne – vinice Lavaux – VeveyČokoláda, sýry a Mont BlancUbytování2x ubytování ve 2–3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím, v ** hotelu Premiére Classe
Program

1. den

Odjezd v odpoledních hodinách (Česká Třebová okolo 17.00) směrem Pardubice, Praha, Rozvadov, Mnichov, Bern, Gruyères.


2. den

Časně ráno zastavíme v hlavním městě Bernu, procházka klidnými loubenými ulicemi překrásného hlavního města, uvidíme katedrálu, ostroh nad Aarou, vyhlídku na Alpy i medvědí příkop. V malebném středověkém městečku Gruyères, navštívíme výrobnu slavných stejnojmenných sýrů (6 CHF). Tady se nejenom dozvíme vše o jejich výrobě a historii, ale budeme mít i možnost je ochutnat a nakoupit.

Po krátkém přejezdu do městečka Broc zamíříme do výrobny čokolády Maison Cailler (12 CHF). I tady můžeme opět vše ochutnat a nakoupit kvalitní místní dobroty či shlédnout multimediální show o čokoládě. 
Poté sjedeme k Ženevskému jezeru, které objedeme po francouzské (jižní) straně, abychom mohli zastavit v jednom z nejkrásnějších francouzských kamenných měst Yvoire, přezdívaném „město květin". Po procházce malebným městečkem budeme mít možnost vykoupat se v Ženevském jezeře a ochutnat nejlepší francouzskou zmrzlinu.

K večeru přejezd na jednoduché ubytování do Annemasse.


3. den

Po snídani nás čeká celodenní výlet hluboko do francouzských Alp, do oblasti Chamonix-Mont-Blanc, luxusního letoviska, ležícího pod nejvyšší horou Evropy Mont Blanc (4 810 m n. m.).
Dle fyzických možností a povětrnostních podmínek je možné vyjet lanovkou (62 €) na Aiguille du Midi (3 842 m n. m.), vedle Mt. Blancu, nebo i legendární zubačkou do Montenvers (34 €, Combi card na obě 68 €) pod Grandes Jorasses, nad třetí největší alpský ledovec Mer de Glace, ke kterému lze sestoupit a podívat se i do ledové jeskyně. (Jízdenky je nutné zajistit předem, proto již do smlouvy o zájezdu prosím uveďte, o který z výletů máte zájem: Aiguille du Midi, nebo Montenvers, nebo oba).

Zbytek času využijeme k prohlídce malebného Chamonix-Mont-Blanc. K večeru odjedeme zpět do Annemasse na ubytování.


4. den

Po snídani vyrazíme do švýcarské Ženevy, sídla mnoha mezinárodních organizací. Tady se projdeme jak luxusním centrem hodinářské metropole, tak i po romantickém nábřeží. Uvidíme legendární květinové hodiny, vodotrysk, zájemci vystoupí na věž katedrály sv. Petra (5 CHF) s vyhlídkou na jezero, podíváme se, kde byla podepsána deklarace vzniku Červeného kříže či kde byla zavražděna rakouská císařovna Sissi. Dojdeme i na vyhlídku na Mont Blanc v místech, kde Rhôna opouští jezero.
Odpoledne dojedeme severní cestou, tedy po švýcarské straně Ženevského jezera, do Lausanne, města na břehu jezera, které se stalo sídlem Mezinárodního olympijského výboru, u kterého krátce zastavíme.
Z jeho přístavu Ouchy, nakoukneme na Olympijské muzeum, projdeme se po nábřeží a vyplujeme parníkem (25 CHF) po jezeře do města Vevey na úpatí pohoří Les Pléiades. Parník nás poveze pod prudkými svahy s vinicemi Lavaux (UNESCO), které jsou považovány za nejkrásnější v Evropě.

V klimatických lázních Vevey, městě Charlie Chaplina, nás čeká krátká procházka centrem a potom volno k rozloučení s tímto kouzelným krajem. Večer odjezd zpět do ČR.


5. den

Návrat do ČR v dopoledních hodinách (Česká Třebová okolo 8.00), další dle trasy. 

Cena zahrnuje
dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného; 2x ubytování ve 2–3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím, v ** hotelu Premiére Classe; 2x snídani (francouzská kontinentální); pobytové taxy; služby průvodce (v plánu Lenka Čížová); pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (664 Kč dospělý, 332 Kč dítě do 15 let, 1 328 Kč senior nad 70 let); příplatek za jednolůžkový pokoj 1 900 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit); vstupné, loď, lanovku, zubačku.
Odjezdy
Česká Třebová - základní trasa
Ústí nad Orlicí - základní trasa
Pardubice - základní trasa
Hradec Králové - základní trasa
Chrudim - základní trasa
Litomyšl - základní trasa
Holice - základní trasa
Plzeň - základní trasa
Rozvadov - základní trasa
Vysoké Mýto - základní trasa
Beroun - základní trasa
Kostelec nad Orlicí + příplatek 300Kč
Letohrad + příplatek 300Kč
Poděbrady OMV - základní trasa
Třebechovice + příplatek 300Kč
Vamberk + příplatek 300Kč
Poznamka
sleva FM
23.06. (St) - 27.06. (Ne) 2021 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Pokoj 1+0 - Cena za lůžko další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-5%5 690 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměFrancie
MístoFrancie
HotelMont Blanc a Ženevské jezero
Pokoj 1+0 - Cena za lůžko
Termín23.06.2021 - 27.06.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...