GO parking
 

 

ID: 772737

Rozkvetlé Švýcarsko: Ticino, hory, palmy a jezera ***

Termín: Není vybrán.

Poloha

Schwyz – Stoosbahn – Fronalpstock – Axenstrasse – Altdorf – Laggo Maggiore – Locarno – Ascona – Madonna del Sasso – Cardada Cimetta – ostrůvky Brissago – botanická zahrada kantonu Ticino – Lugano – čokoládovna Caslano – Melide – Swissminiatur – Bellinzona

Slunečný kraj plný jezer pod majestátními Alpami, kde se navzdory nadmořské výšce a severní šířce daří teplomilným rostlinám z celého světa.

Program

1. den: Odjezd v podvečerních hodinách (Česká Třebová okolo 18.00) směrem Praha, Rozvadov, Mnichov, Bregenz.

2. den: Ráno přijedeme do města Schwyz, kde nás čeká krátká procházka historickým centrem města nad jezery, které dalo jméno celé zemi a kde vznikly proslulé nože Victorinox.

Nejstrmější lanovkou na světě vyjedeme do horského střediska Stoos, kam nesmí auta. Tato nová lanovka je naprostým unikátem, neboť originální vagónky ve tvaru sudů zajišťují, že cestující zůstanou ve vzpřímené poloze i při stoupání pod úhlem až 47,7 stupňů. Ze Stoosu mohou zájemci pokračovat sedačkovou lanovkou (kombicard 40 CHF) až na dechberoucí jezerní a ledovcové vyhlídky na Fronalpstocku (1 922 m n. m.). Z těchto výšek, kde zrovna budou dokvétat koberce jarních květů, si prohlédneme Lucernské jezero a mnoho dalších jezer, hory Rigi a Pilatus, a dokonce i louku Rütli, kde v roce 1291 vzniklo Švýcarsko.

Po břehu Vierwaldstattského jezera přejedeme po silnici Axenstrasse, vyhloubené ve skalách nad jezerem, podél Gotthardské dráhy do obce Altdorf. Tady se podíváme na náves, kde střílel legendární Vilém Tell na jablko umístěné na hlavě svého syna.

K večeru dorazíme do města Bellinzona, kde se ubytujeme.

3. den: Po snídani vyrazíme na celodenní výlet do oblasti jednoho z nejhlubších alpských jezer Laggo Maggiore. Navštívíme lázeňské město Locarno, ale také barevnou Asconu, která je nejníže položeným městem Švýcarska. Na březích jezera uvidíme granátová jablka, citronovníky a nespočet pestrobarevných květů.

Zubačkou (6 CHF) vyjedeme k velkolepému poutnímu místu z 15. století na skále nad Locarnem Madonna del Sasso. Odtud budeme pokračovat lanovkou (29 CHF) k horské stanici Cardada Cimetta (1 496 m n. m.), kde se z vyhlídkových teras otevřou úžasné výhledy na jezero a okolní Lepontské Alpy.

Odpoledne doplujeme lodí (28 CHF) k ostrůvkům Brissago, kde se nachází jedna z nekrásnějších evropských botanických zahrad (8 CHF). Uvidíme tu rostliny z teplých oblastí celého světa, projdeme se bambusovým porostem a posedět můžeme pod palmami.

4. den: Po snídani vyklidíme pokoje, zavazadla dáme do autobusu a pěšky vyrazíme do starého srdce Bellinzony. Projdeme krásné historické centrum města tří hradů (UNESCO) a odvážnější vystoupají až k Montebello či Castelgrande, zatímco ostatní si užijí středověké sobotní trhy ve starých uličkách města tří hradů.

Kolem poledne nás vyzvedne autobus a odjedeme k jezeru Lago di Lugano. Nejdříve navštívíme vesnici Caslano, kde si nejen prohlédneme muzeum čokolády Alprose (5 CHF), ale ochutnáme a určitě i nakoupíme místní čokoládové speciality. 

Poté přejedeme do Melide, kde nás čeká “zmenšené Švýcarsko” Swissminiatur (20 CHF). Tady se můžeme nechat inspirovat, co je ještě třeba ve Švýcarsku navštívit.

Podvečer strávíme v malebném Luganu. Projdeme se po nábřeží a užijeme si poslední chvíle v rozkvetlém ráji pod Alpami.

Večer odjezd zpět do ČR.

5. den: Návrat do ČR v ranních hodinách (Česká Třebová okolo 8.00), další dle trasy.

Ubytování

2x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím v hezkém *** hotelu

Stravování

2x snídaně (formou bufetových stolů)

Cena zahrnuje

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- 2x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím v hezkém *** hotelu;

- 2x snídani (formou bufetových stolů);

- služby průvodce;

- pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz, pojišťovny, a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);

- pobytové taxy (asi 2 CHF/os./noc, nutno platit na místě);

- příplatek za jednolůžkový pokoj: 1500 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);

- vstupné.

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

Doprava

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Plzeň;

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Chrudim, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.
+ 400 Kč/os.: Náchod, Česká Skalice, Nové Město nad Metují, Opočno, Dobruška, Červený Kostelec, Trutnov, Dvůr Králové nad Labem, Havlíčkův Brod, Moravská Třebová, Hlinsko, Polička, Rychnov nad Kněžnou, Chlumec nad Cidlinou, Přelouč.
 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody. 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Další informace

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Náš názor

Novinka pro milovníky rozkvetlých hor, uvidíme jarní květy vysoko v horách i exotické květiny a palmy dole u jezera, velkolepá kombinace v krásné přírodě. 

Náš názor

Novinka pro milovníky rozkvetlých hor, uvidíme jarní květy vysoko v horách i exotické květiny a palmy dole u jezera, velkolepá kombinace v krásné přírodě. 

Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...