GO parking
 

 

ID: 1031614

Pohoda u Balatonu ***

Termín: 02.07. (Ne) - 06.07. (Čt) 2023

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Autobus

Strava: Pouze snídaně

Cena: 8 390 Kč

Popis zajezdu
Aquilo Panoráma Poloha jezero Balaton – levandulový poloostrov Tihany – lázně Balatonfüred – kostel Lébény – opatství Pannonhalma – termální jezero Hévíz – šnečí parlament a zámek Keszthely – hrad Szigliget – sopka Badacsony – město Veszprém - výlet lodí po jezeře - večer v csárdě Pobyt v hotelu u pláže s výlety do nádherného okolí. Ideální  pro rodiny s dětmi i cyklisty. Ubytování  je zajištěno v příjemném hotelu ***Aquilo Panoráma a přilehlé vile na břehu zálivu Tihany na Balatonu. Hotel se nachází na klidném a velmi romantickém místě. Hosté mohou využívat vlastní travnatou pláž s malým přístavem, která je jen přes komunikaci. Je možné si za poplatek zapůjčit šlapadla a kola. Hotel má vlastní bar.  Venku je velká terasa s posezením. Na ostrůvku (přimostěném) je posezení a tábořiště. Hotel je vzdálen od centra Tihany asi 2,5 km a 4 km od rušného Balatonfüredu. Nedaleko hotelu jsou i veřejné pláže s několika možnostmi dalšího stravování a lanovým parkem.  Nedaleko hotelu jsou levandulová pole, která v době květu stojí za vidění.  Pokoje jsou vybaveny příslušenstvím, TV, mini lednicí, bezpečnostní schránkou a klimatizací. Většina pokojů nabízí nádherný výhled na záliv Tihany a Balatonfüred, většina pokojů je bez balkonu. Do rušného Balatonfüredu jezdí od hotelu pravidelná autobusová linka.  V půjčovně u hotelu si lze půjčit kola (4000 HUF/den či 2500 HUF/do 4 hodin) či vodní šlapadla (4000 HUF/hodina). Po poloostrově vede množství turistických cest k různým čedičovým útvarům, na vyhlídky atd. Strava 4x snídaně (formou bufetového stolu) ve vlastní restauraci s terasou; příplatek za 4 večeře (dvouchodové) - doporučujeme - 1.400 Kč)  
Program

1. den

Odjezd v časných ranních hodinách (Česká Třebová okolo 7.00) směrem Brno, Bratislava, Győr a Balatonfüred.
Poznávání Maďarska začneme ve městě Lébény, kde si prohlédneme románskou baziliku sv. Jakuba z počátku 13. století (400 HUF). 

Odtud se pojedeme ubytovat na poloostrov do Tihany.

Poté nás čeká volno na koupání a procházky, individuální večeře s možností ochutnat místní produkty (langoše, palačinky, rybí polévky). 


2. den

Po snídani budeme poznávat jedinečný vulkanický poloostrov Tihany.  

Vydáme na procházku po Tihany, odkud se naskýtají nádherné výhledy na kopce severního Balatonu. Vysoko na ostrohu nad jezerem uvidíme staré opatství s nejhezčí balatonskou vyhlídkou, malebný skanzen pod širým nebem s původními domy s rákosovými střechami a s levandulovými krámkypoustevnické domky, vytesané do skály, paprikový dům a možná ještě i fialová levandulová polelevandulový dům a mnoho voňavých výrobků z této rostliny, která bude právě dokvétat. Vrátíme se vykoupat k hotelu. 

Navečer vyrazíme do nedalekého lázeňského města Balatonfüred, kde se projdeme po rušné promenádě i parkem.

Navečer je možný výlet lodí po jezeře Balaton (2000 HUF). Volno v lázeňském městě. 


3. den

Po snídani čeká zájemce celodenní výlet. Cestou uvidíme sopku Badacsony. Navštívíme i blízké Keszthely, kde stojí barokní zámek rodu Festetics s bohatou knihovnou, jízdárnou, překrásnými francouzskými zahradami, sbírkou kočárů, loveckých trofejí a exotickou zahradou. 

Zájemci mohou navštívit některý ze zámeckých okruhů, nebo se projít po starém městě a  podívat se na Šnečí parlament, sestavený ze 4,5 milionů šnečích ulit ze dna Panonského moře (550 HUF).

Nakonec dojedeme do rušných lázní Hévíz, kde se vykoupeme v největším kráterovém termálním jezeře v Evropě s hloubkou 38 m (3200 HUF). 


4. den

Po snídani nás čeká půldenní výlet do lázeňského města Tapolca, pod nimž se nachází jedinečný jeskynní systém, kde se zájemci mohou projet na loďkách. 

Zastavíme pod mohutnou zříceninou hradu ze 13. století Szigliget, na který vyšplháme, kde se nám naskytnou krásné výhledy (800 HUF), zejména na sopku Badacsony. Čas po návratu na hotel lze využít na vykoupání v jezeře. 


5. den

Po snídani a vyklizení pokojů se vydáme zpět směrem do ČR. Poté po cestě zastavíme u Pannonhalmy (UNESCO), kde se nachází benediktinské opatství sv. Martina, založené v roce 996.

Návrat do ČR v podvečerních hodinách (Česká Třebová okolo 19.00), další dle trasy.

Program je orientační, může být upraven v závislosti na aktuálním počasí.

Cena zahrnuje
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného; - všechny autobusové výlety uvedené v programu; - 4x ubytování ve dvou až třílůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu; - 4x snídani (formou bufetového stolu) v restauraci s terasou; - vstupy na hotelovou pláž včetně použití lehátek; - wifi; - služby průvodce; - pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
- pojištění léčebných výloh ERV pojišťovny Standard (děti do 17 let: 181 Kč, dospělí: 363 Kč, senioři 70+: 725 Kč); - pojištění storna zájezdu 5 % z ceny zájezdu k pojištění LV; - příplatek za 4 večeře (dvouchodové) - doporučujeme - 1.400 Kč); - pobytové taxy (asi 500 HUF = asi 40 Kč / osoba nad 18 let / noc, nutno platit na místě); - příplatek za jednolůžkový pokoj: 2.100 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit); - vstupné cca 15.000 HUF.
Odjezdy
Česká Třebová
Ústí nad Orlicí
Vysoké Mýto
Litomyšl
Svitavy
Pardubice + 300Kč, směr Brno
Lanškroun
Holice + 300 Kč, směr Brno
Hradec Králové + 300Kč, směr Brno
Brno
Choceň + 300Kč, směr Brno
Týniště n. O. Příplatek
Chrudim + 300Kč, směr Brno
Kostelec n. O. + 300Kč, směr Brno
Letovice
Třebechovice p. O. Příplatek
Vamberk + 300Kč, směr Brno
Žamberk + 300Kč, směr Brno
02.07. (Ne) - 06.07. (Čt) 2023 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Pokoj 2+0 - Cena za lůžko další typy pokojů
Pouze snídaně
Autobus
-20%8 390 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMaďarsko
MístoTihany
HotelPohoda u Balatonu
Pokoj 2+0 - Cena za lůžko
Termín02.07.2023 - 06.07.2023
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPouze snídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...