GO parking
 

 

ID: 657208

Pohodová dovolená pod Dolomitskými štíty ***

Poloha

Ubytování v krásném Brixenu, v hotelu s krytým bazénem, výbornou kuchyní a každý den výlety do překrásného okolí. 

Náhorní plošina Rennon (Ritten) - zemní pyramidy - Schlern - Bolzano - Ötzi - Brixen - Lago di Garda - Monte Baldo - Sirmione - Malcesine - Merano - Dorf Tirol - Castel Tirol - Trauttmansdorf - Plose - Ahrntall - Val Gardena - Ortisei - Seisser Alm - lodí po Gardě.

Program

1. den: odjezd v večerních hodinách. 

2. den: ráno vyjedeme autobusem na náhorní plošinu Renon (Ritten), navštívíme zemní pyramidy, unikátní přírodní útvary připomínající obrovské houby, naskytnou se nám překrásné výhledy na Dolomity (Schlern). Odpoledne Bolzano - procházka historickým centrem, zájemci mohou navštívit Ötziho, legendárního “muže z ledu”, starého přes 5000 let, ostatní si projdou velmi rušné město. 

Odjezd na ubytování do hotelu přímo v Brixenu.  Navečer orientační procházka městem s průvodcem  - staré město, Dóm, Havlíčkův domek, hotel "U slona". Večeře.

3. den: po snídani celodenní výlet k jednomu z nejkrásnějších a nejhlubších alpských jezer, k jezeru Lago di Garda. Dopoledne vyjedeme otáčivou lanovkou vysoko nad jezero, na vrchol Monte Baldo, s překrásnými výhledy na půl Dolomit. Procházka středověkým městečkem Malcesine se starými uličkami a Scaligerským hradem.Vyhlídkovou silnicí přejedeme podél jezera až na jih, k termální pramenům do prastarého Sirmione.

Poloostrov s římskými  Catullovými lázněmi, středověkým hradem a uličkami (s nejlepší zmrzlinou) objedeme na lodičce, pak se vydáme do hradbami obehnaného města. Zájemci s mohou koupat, do jezera zde vyvěrají termální prameny, voda bývá velmi příjemná. Navečer odjezd zpět do Brixenu na večeři.

4. den: po snídani odjezd na celodenní výlet do lázeňského a dostihového  Merana, procházka historickým městem pod Ötztalskými ledovci. Výjezd malou lanovkou na “jablečnou” náhorní plošinu a pohodová procházka do malebné vesnice Dorf Tirol s rodovým hradem tirolských hrabat Castle Tirol. Odpoledne návštěva zámku Trauttmansdorf s nejkrásnějšími zahradami Itálie, oblíbeného místa císařovny Sissi. Návrat na  ubytování do Brixenu na večeři. 

5. den: volný den, určený k turistice po blízkém okolí hotelu (hora Plose),  nebo ke koupání v místních lázních, ev. k relaxaci v hotelovém bazénu či na zahradě. 

V případě zájmu může být zorganizovaná vyjížďka do Ahrntalského údolí (zde se učil horolezit nejznámější Brixenský rodák R. Messner) s odpolední procházkou na Angerer Alm, cestou zpět návštěva řezbářské dílny. Večeře spojená s malou ochutnávkou místního vína.

6. den: ráno vyklizení pokojů, odjezd do údolí Val Gardena kde se nejkrásnější panoramatickou procházkou rozloučíme s Dolomity. Vyjedeme lanovkou ze střediska St. Ulrich (Ortisei) vysoko na náhorní plošinu Seisser Alm, procházka přes rozkvetlé louky s krásnými výhledy na Sellu, Sasso Lungo, Schlern a další Dolomitské vrcholy...

Navečer odjedeme zpět do ČR.

7.den: návrat v nočních až časných ranních hodinách.

Vybavení

v hotelu je k dispozici restaurace, bar, sejf, wifi, wellness (vnitřní bazén, finská a infra sauna), zahrada.

Pokoje: příjemně zařízené 2 - 4 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, některé s balkónem. Pokoje jsou vybaveny příslušenstvím, TV.

Jednolůžkové pokoje možné za příplatek. 

Ubytování

Hotel *** Angerer leží na okraji turisticky atraktivního městečka Brixen, v docházkové vzdálenosti od Aquaareny (vnitřní i venkovní bazény), supermarketu a historického centra města. 

Stravování

polopenze (snídaně švédské stoly, výborná 4 chodová večeře vč. salátového bufetu).

Cena zahrnuje

*dopravu autobusem, vč. výletů uvedených v programu

* 4 x  ubytování s polopenzí ve *** hotelu v Brixenu

* použití relaxační zóny v hotelu (bazén, saunu, zahradu)

* služby průvodce (v plánu je Lenka Čížová), 

* pojištění CK proti úpadku.

* výlet s hudbou na Angerer Alm, návštěvu řezbářské dílny 

* 1x malou ochutnávku vína (3 vzorky)

 

Cena nezahrnuje

* vstupy a  jízdenky  

* pojištění LV a storna (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let a 870 Kč senior nad 70 let, zahrnuje i storno zájezdu do 80%) 

* pobytové taxy, 2 € /os./noc - nutné platit na místě 

 

Jednolůžkové pokoje za příplatek 1.800 Kč, při včasném přihlášení možnost doobsazení.

Doprava

autobusová.

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí,  Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady OMV, Praha, Plzeň.

Za příplatek + 200 Kč: Lanškroun, Svitavy, Vamberk, Chrudim, Choceň, Letohrad

Skupiny nad 8 osob příplatky neplatí a odjezdová místa lze přizpůsobit. 

 

Náš názor

Pohodová dovolená v hotelu s bazénem a výbornou kuchyní. Krásné výlety do okolních hor. 

24.07. (Út) - 31.07. (Út) 2018 - 8 dní, 5 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 - 4 lůžkové pokoje
Polopenze
Autobus/Více odjezdových míst
-8 890 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...